A politikai elemző az ATV-ben a közelgő tiszaújvárosi időközi választások kapcsán megjegyezte, hogy nem gondolja, hogy a kétharmad veszélyben lenne. Az SZFE-tüntetésekkel összefüggésben pedig azt hangsúlyozta, hogy a Fidesz támogatottsága ettől az ügytől nem fog csökkenni.
Vasárnap több időközi választás is volt, amelyeken többségében a független jelöltek győzedelmeskedtek. Böcskei Balázs többek között erről, valamint az SZFE-ügynek a pártok támogatottságára gyakorolt hatásairól is beszélt az ATV-ben – idézi fel szemléjében az atv.hu.
Kistelepülésen a helyi beágyazottság számít
Böcskei Balázs politikai elemző szerint az időközik a kistelepüléseken zömében alacsony részvétellel zajlanak. Az ATV Start című műsorában elmondta, hogy most is áll az az elemzői megfigyelés, hogy minél kisebb egy település, annál inkább a helyi beágyazottságnak van jelentősége, és minél nagyobb, annál inkább szolgálnak iránytűként a pártszínek és pártlogók.
Közeleg a mohácsi választás
Böcskei szerint a vasárnapi eredmények is ezt igazolják, viszont megjegyezte, hogy a később várható mohácsi előválasztás érdekesebb lesz a pártok szempontjából, ott ugyanis egy jelölt mögött sorakoztak fel az ellenzéki pártok.
Nincs veszélyben a kétharmad
A tiszaújvárosi választás kapcsán – amit Koncz Ferenc fideszes országgyűlési képviselő halála miatt kell tartani – megjegyezte: nem gondolja, hogy a kétharmad veszélyben lenne. Nagyok a várakozások, az elemző viszont hangsúlyozta, hogy egyik fél győzelme esetén sem fog a politikai üzem tempója változni. Azt elismerte, hogy a kérharmad elvesztésének van egy politikai üzenete, és szükségszerű, hogy az ellenzéki pártok így keretezzék az időközi kampányt. A tiszaújvárosi választási körzettel kapcsolatban megjegyezte, hogy magában a városban erős az ellenzéki jelenlét, viszont a környező kistelepüléseken a kormányoldal dominál, kicsit leképezve az országos erőviszonyokat. Böcskei szerint ebből a szempontból lesz érdekes a szavazás kimenetele.
A Fideszt nem gyengíti a színművészetis hiszti
Az SZFE-tüntetésekkel összefüggésben az elemző leszögezte, hogy nem látja a pártokat ezekben a megmozdulásokban. Szerinte tanultak az elmúlt években abból, hogy mi az, ami az ellenzéki pártokra tartozik, és mi az, ami nem. Böcskei hangsúlyozta, hogy inkább a társadalmi elégedetlenséghez járul hozzá az intézményi átalakítás, mintsem a pártpreferenciákhoz. Viszont azt megjegyezte, hogy a Fidesz támogatottsága nem ettől az ügytől fog csökkenni.
Forrás: atv.hu ; Fotó: Horváth Péter Gyula- PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS