Magyarország támogatni fogja az Egyesült Államok közel-keleti politikáját az Európai Unióban – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán azt követően, hogy kedden, Washingtonban találkozott Jared Kushnerrel, Donald Trump amerikai elnök vejével és főtanácsadójával, aki jelentős szerepet játszott az új közel-keleti békemegállapodás kidolgozásában.
Szijjártó Péter, aki Washingtonban egyedüli európai uniós külügyminiszterként vett részt az Izrael és az Egyesült Arab Emírségek, valamint Bahrein közötti békemegállapodás aláírási ceremóniáján, a Facebook-oldalán számolt be a Jared Kushnerrel tartott fehér házi találkozójáról.
Biztosítottam Magyarország további támogatásáról, és elmondtam neki, hogy a jövőben számíthat arra, hogy Magyarország támogatja az Egyesült Államok Közel-Kelet politikáját az Európai Unióban
– írta bejegyzésében. A külgazdasági miniszter utolsó washingtoni tárgyalásainak egyikén Dan Brouillette energiaügyi miniszterrel folytatott megbeszélést. Ezzel kapcsolatban Facebook-oldalán felidézte:
új helyzet áll elő jövő év elejétől Magyarország gázellátásában. A horvátországi LNG-terminál megépítésével megnyílik a cseppfolyósított gáz piaca hazánk számára. Éves gázfogyasztásunk 10 százalékát az LNG terminálon keresztül fogjuk fedezni, ráadásul most először rendelkezünk olyan hosszú távú gázvásárlási szerződéssel, amelyet nem orosz céggel kötöttünk.
Szijjártó Péter közlése szerint a Shell 250 millió köbméter gázt fog az országba szállítani évente a következő hat esztendőben, Magyarország pedig hét szomszédja közül hattal már összekötötte gázvezeték-hálózatát, már csak a Szlovéniával való összeköttetést kell megteremteni. Energiakérdésekről a miniszter egy korábbi bejegyzésében azt mondta: Washingtonban elismerésüket fejezték ki, hogy Magyarország megállapodott a Shell céggel egy hosszútávú gázvásárlási konstrukcióról. Egyúttal kiemelte: Magyarország számára kiemelt fontosságú, hogy minél több forrásból és minél több útvonalon tudjon földgázt beszerezni.
Forrás: MTI; Fotó: facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS