Zlinszky János, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense a Vasárnap.hu számára adott interjújában bolygónk természeti erőforrásainak helyzetéről és a világ túlterheltségéről beszélt, kiemelve az ökumenikus együttműködés fontosságát a környezetvédelemben.
A világ természeti tőkéje rohamosan fogy, mert az emberiség a világot még jobban túlterheli, mint a magyarok Magyarországot. Ha ez a túlterhelés továbbra is fennáll, akkor ötven év alatt elpusztul a Föld megújuló természetierőforrás-készlete. Elpusztul – azaz vége. Ötven év nem olyan sok idő, tehát a helyzet drámai; messze nem véletlen, hogy a pápa aggódik, és megkongatta a vészharangot
– nyilatkozta Zlinszky.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense kiemelte az egyházak szerepét a fenntartható fejlődés érdekében. Kitért arra is, hogy a teremtésvédelem és a környezetvédelem kifejezések lényegükben nem különböznek, az egyházi és civil szervezetek ugyan azért a célért küzdenek. A teremtésvédelem fogalma alapvetően meghatározza, hogy milyen nézőpontból beszélünk a világunkat egyre súlyosabban érintő ökológiai válságról.
A teremtésvédelem szónak több rétege van. Először is azzal, hogy ezt a kifejezést használjuk, a világot teremtettnek ismerjük el. Ha valaki teremtésvédelemről beszél, akkor egyúttal a világ Teremtőjét is megvallja. Ezzel aztán megélhetővé válik a magunk teremtettsége is – vagyis hogy mi, emberek is a teremtett világ részei vagyunk, a többi élőlény testvérei. A teremtettség szintjén egyaránt osztozunk az óceán kavicsaival és az ég madaraival. Nekünk ezt a teremtett egységet kell fenntartanunk.
– fogalmazott a docens.
Zlinszky szerint mielőbbi cselekvésre van szükség világunk megmentéséért.
Forrás: Vasárnap.hu; Fotó: Bonum TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS