Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum és a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány. Az ünnepélyes aláíráson a Caola Zrt. által felajánlott jelentős mennyiségű fertőtlenítőszert is átadták az intézmény számára. A rendezvényen a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány önkénteseként a pénzügyminiszter felesége, Vargáné Sántha Szilvia is részt vett, míg Soltész Miklós államtitkár levélben gratulált az együttműködéshez. A politikus ebben úgy fogalmazott: minden, a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum és a Magyar Református Szeretetszolgálat együttműködéséhez hasonló kezdeményezés rendkívül fontos, amely az érintett szervezetek mellett nemzetünk közösségére is pozitívan hat.
Az oktatás kiemelt színvonalú megvalósítása nem lehetséges önzetlen, elkötelezett együttműködők, támogatók segítsége nélkül. Ez kiemelten fontos a jelenlegi pandémiás helyzetben, hiszen a ténylegesen fogható támogatás mellett a lelki támasz, és a bizonytalan helyzetben a biztos jövő építésének lehetősége erőt ad – hangzott el a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum és a Magyar Református Szeretetszolgálat által kötött együttműködés ünnepélyes aláírásán, ahol a Caola Zrt. adományát is átadták az intézmény számára. A Magyar Református Szeretetszolgálat már régóta törekszik arra, hogy ne csak átmeneti segítséget tudjon nyújtani a nehéz körülmények között élő gyermekek és családok számára, hanem olyan hosszútávú programokba, képzésekbe is be tudják vonni az arra rászorulókat, amelyek valóban változást tudnak hozni az életükbe. A Caola Zrt. felismerte a társadalmi felelősségvállalás fontosságát, és a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítványának felkérésére azonnal segítőkezet nyújtott, jelentős mennyiségű fertőtlenítőszer adományozásával járulva hozzá a járvány megfékezéséhez. A BMSZC kancellár asszonya, dr. Molnárné Rénes Éva és a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány együttműködési megállapodást írt alá alá többek között közös ösztöndíjprogramól, közösségi szolgálatról, mentorálásról és tehetséggondozásról, közös PILOT-ok kidolgozásáról, amelyek kiterjednek a test-lelki egészség gondozására is. Az együttműködés célja tehát az, hogy a valós munkaerőpiaci igényeket és általános trendeket figyelembe véve, a szociális területen a minőség és a hatékonyság szempontjait szem előtt tartva, az anyagi és humánerőforrásaikat felhasználva tudjanak hatékonyan együttműködni és a Magyar Református Szeretetszolgálat látókörében lévő, nehéz anyagi körülmények között élő diákok számára valódi segítséget nyújthassanak abban, hogy ők is értékes szereplőivé válhassanak a nyílt munkaerő-piacnak. A rendezvényen tiszteletét tette a szeretetszolgálat önkénteseként a pénzügyminiszter felesége, Vargáné Sántha Szilvia is, míg Soltész Miklós államtitkár írásban gratulált az együttműködéshez. Ebben úgy fogalmazott:
Magyarország Kormánya számára a szakképzés kiemelt helyen van, hiszen jól képzett szakemberek nélkül a kitűzött társadalmi és gazdasági célok, országunk fejlődése, gyarapodása és szépülése nem valósulhatna meg. Kiemelt köszönet illeti a mesterembereket, szakembereket, illetve az új nemzedék képzését bármely módon segítő oktatókat, nevelőket nélkülözhetetlen munkájukért! Ahhoz, hogy a szakképzés elérje társadalmi céljait is, szükséges a civil szereplőkkel történő együttműködés. A Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány az utóbbi egy évtizedben teljes jogú tagja lett a legnagyobb hazai karitatív szervezeteket tömörítő Karitatív Tanácsnak, amely veszélyhelyzet idején Nemzeti Humanitárius és Koordinációs Tanácsként dolgozik. A református szeretetszolgálat országos feladatellátása mellett számos módon részt vett mind a veszélyhelyzetek elhárításában, mind a tömeges bevándorlás okozta humanitárius segítségnyújtásban, illetve legújabban a koronavírus-járvány elleni védekezésben.
Hozzátette:
minden, a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum és a Magyar Református Szeretetszolgálat együttműködéséhez hasonló kezdeményezés rendkívül fontos, amely az érintett szervezetek mellett nemzetünk közösségére is pozitívan hat.
Az államtitkár szavai szerint “Magyarország Kormánya rendkívül fontosnak tartja azt a törekvést, hogy minél több hazai termék kerülhessen a boltok polcaira és a vásárlók is lehetőség szerint a magyar termékeket válasszák”. Soltész Miklós kitért rá, hogy mindez nem valósulhatna meg az olyan magyar vállalkozások nélkül, mint a Caola Zrt., amelynek külön köszönetet mondott az adományért és a vírus első hulláma során a szociális intézményekben nyújtott segítségért. A politikus aláhúzta: meggyőződése szerint az aktuális adományok mellett legalább olyan fontos a jó példa, amelyet a többi vállalat számára is mutatnak.
Fotó: Kalocsai Richárd
Facebook
Twitter
YouTube
RSS