Rétvári Bence államtitkár egy nagyobb terjedelmű Facebook bejegyzésben elemezte, hogyan vált az Európai Unió néhány évtized alatt egy egymást tisztelő, a keresztény értékeket előtérbe helyező szuverén államok szövetségéből egy olyan konglomerátummá, amelyben a vezetők úgy alakítgatják és értelmezik a jogszabályokat ahogy szeretnék, és ahol a politikai zsarolás már mindennaposnak számít. Az államtitkár írásában hangsúlyozta, hogy bár a módszerek valamelyest finomodtak, de a központi hatalom reflexei ismerősek lehetnek nekünk magyaroknak, akik negyven évig éltünk egy diktatórikus rendszer elnyomása alatt. Némileg magyarázatot adva a magyar kormány mostani, unióval szembeni határozott kiállására, Rétvári Bence azt írta: “Kevés keserűbb évtized volt a magyarok számára, mint a Szovjetunió általi megszállás. Ezért védjük magunkat fokozottan, amikor a szabadságunkat akarják elvonni.”
Az államtitkár idézte Orbán Viktor legutóbbi rádió interjújában elmondott szavait a jogállamisági mechanizmusról, melyben a magyar miniszterelnök a következőket mondta:
Objektív kritériumok nélkül, ideológiai alapon zsarolni akarnak országokat, jogorvoslati lehetőség nélkül. Nem ezt akartuk. Az uniót nem azért hoztuk létre, hogy legyen egy második Szovjetunió.
Rétvári Bence azt írta, az EU jogelődjét a második világháború után megalapító kereszténydemokraták azt tűzték ki célul, hogy a kontinens országai békében, polgárai szabadon éljenek. Schuman és Adenauer a szabad nemzetek szövetségét akarták megteremteni, keresztény szellemben, a keresztény szabadság és testvériség alapján. A cél, ahogy Adenauer fogalmazott: „a keresztény Nyugat” megóvása volt a totalitárius rendszerek fenyegetésétől. Az unió alapegységei ennek megfelelően a szuverén tagállamok, nem pedig az EU-s testületek és szervek. A szabad gondolkodással szemben az EU-t elfoglaló liberális bürokraták viszont maguk támadnak rá a másként gondolkodó országokra, és a polgároknak is direktívákban szabnák meg, mit szabad gondolniuk például a bevándorlásról vagy a genderről.
Az Európai Unió és a Szovjetunió között húzható párhuzammal kapcsolatban kifejtette: a módszerek finomodtak, de az uniós központ hatalmi reflexei viszont ismerősek. Ideológiai és politikai kormányzást akarnak Brüsszelből Európa fölött, holott erre semmilyen alapító szerződés nem ad felhatalmazást. Azt a jogszemléletet is megszenvedtük már, hogy a jog csak egy – bárhogyan formálható – eszköz az ideológiai célok elérése érdekében. Ha kell az eljárási, szavazási szabályokat írják át, ha kell, a fogalmakat definiálják újra. Az új „jogállamisági” eljárás terve (ami valójában zsarolási eljárás) úgy fest, hogy a vádlón kívül senki nem tudja, mi lehet a vád tárgya vagy a védekezés módja. Az eredmény jó eséllyel az, hogy a vádirat és az ítélet egybeesik. Erre már filmbeli klasszikus Tanú jelenet is az eszünkbe juthat.
Az „uniók” tévútja, hogy még a nyelvet is megpróbálják átírni. A szovjet nyelvújítók osztályharcos módon, a brüsszeli nyelvújítók a gender elvárások szerint. Ezek egy ideig a kényszer hatására életben maradnak, de mivel természetellenesek, ezért a nyomás megszűntével visszaáll a természetes állapot. A brüsszeliták azt várják el, hogy mindenkiből lassan kopjon ki hazája, a neme, a hite, és legyen egy ötszázmilliós közös piac identitás nélküli fogyasztója. A brüsszeli bürokraták óriási tévedése Európa kereszténytelenítése, mert az identitás nélküliség nem identitás. Mission Impossible: lehetetlen küldetés Európát kereszténység nélkül meghatározni. Európa kereszténység nélkül nincs. A kereszténytelenített Európa már nem Európa, csak Észak-Afrika és a Közel-Kelet találkozása.
Arra pedig, hogy mi magyarok miért is vagyunk különösen érzékenyek arra ha valakik megpróbálják korlátozni szuverenitásunkat és az ország függetlenségét, a következő magyarázatot adta:
Kevés keserűbb évtized volt a magyarok számára, mint a Szovjetunió általi megszállás. Ezért védjük magunkat fokozottan, amikor a szabadságunkat akarják elvonni. Akár tankokkal, akár gazdasági eszközökkel teszik. Ezért nem engedünk egy centit se a szuverenitásunkból. Ezért kapcsolnak be a vészjelzőink, amint a korábbi unió reflexei megjelennek az új uniós hatalmi központ jogi eljárásaiban. „Objektív kritériumok nélkül, ideológiai alapon zsarolni akarnak országokat, jogorvoslati lehetőség nélkül. Nem ezt akartuk. Az uniót nem azért hoztuk létre, hogy legyen egy második Szovjetunió.”
Forrás: Facebook; Fotó: PestiSrácok/Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS