A libernyák agytekervények nem egészen értik, miért vétózza meg Lengyelország és Magyarország azt az uniós tervet, amit e két ország kirablására és megbüntetésére szőttek. A tervet pedig hiába Gyurkabácsi írta, mégis létezik. E megdöbbentő összefüggések mellett a foci katartikus hatásáról és nemzetmegtartó erejéről cincogtak a srácok, de főleg Jeszenszky, a csütörtöki Politikai Hobbistában. A második félidőben a magyar kormány első számú Eric Clapton-rajongója, az ITM államtitkára, György László ült be a vendégszékbe, hogy a sport és a zene mellett a magyar gazdaság kilátásairól, a járvány utáni jövőről beszélgessen a Hobbistában.
A csütörtök esti Politikai Hobbista vendége György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium Gazdaságstratégiáért és Szabályozásért felelős államtitkára volt. A műsorban szó esett az államtitkár két hobbijáról, a fociról és a zenéről, de természetesen beszélt a munkájáról is, illetve arról, hogy a járványhelyzetben milyen célokat tűztek ki a gazdaság megvédésére. Megjegyezte, hogy ragaszkodnak a munka- és tudásalapú társadalomhoz, amit célként tűzött ki a kormány 2010-ben.
Én ahhoz a generációhoz tartozom, akik kétéves koruktól 18 éves korukig biztosan minden nap fociztak – mondta György László, hozzátéve, hogy most harminc év távlatából azt mondhatja, hogy amikor felhívta azokat a barátait a magyar-török meccs után, akikkel a grundon rúgta a bőrt, mindannyian sírtak egy kicsit. A futballnak olyan közösség tartó ereje van, olyan sport, ami az emberek kilencvenkilenc százalékát biztosan megmozgatja – tette hozzá. Az államtitkár másik hobbija a zenélés, szintén ami számára szintén katarzis élményt képes varázsolni. Elmondta: tinédzser korában kezdett zenélni, amikor kapott egy gitárt, és ez neki a mai napig egy komolyan vett kikapcsolódás. Éppen ezért igyekszik minden nap, hogy zenéljen egy kicsit, hiszen ez segít neki abban, hogy a munkájában is mindig topon legyen.
A koronavírus-járvánnyal összefüggésben György László kifejtette: az első és a második hullám alatt is igazán nehéz feladata van egy gazdaságstratégiáért felelős államtitkárnak, hiszen gyorsan kell átgondolt és pontos döntéseket hozni. Mégis, azért küzdenek, hogy azok az intézkedések, amiket a gazdasági akcióterv keretében meghoztak, segítse az embereket és Magyarország közép- és hosszútávon való versenyképességének a fennmaradását. Számba kell venni az adófizetők szempontjait, azokét, akik most ideiglenesen elveszítették a munkahelyüket, illetve azoknak a cégeknek az oldalát is ismerni kell, akik mernek bátran beruházni – emelte ki, megemlítve, hogy a tavaszi első hullám után Európában a harmadik legjobb volt a munkanélküli rátánk augusztusban, a szeptemberi adat szerint pedig csupán 23 ezerrel dolgoznak kevesebben, mint 2019-ben.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS