Hosszú interjút adott a miniszterelnökséget vezető miniszter az ATV-nek. Gulyás Gergely beszélt a magyar ellenzék viselkedéséről a járvány alatt, az új amerikai adminisztrációról és hosszan elemezte a Fidesz helyzetét az Európai Parlamentben. A tárcavezető elmondta, nagy összegben nem fogadna arra, hogy pártja jövő ilyenkor is az Európai Néppárt tagja lesz, Gulyás Gergely szerint Manfred Weber még nem tette túl magát azon a csalódásom, hogyha nem árul el minket a Sargentini-jelentés szavazásakor, akkor ma nagy valószínűséggel ő az Európai Bizottság elnöke.
Az interjú első fele a járvánnyal kapcsolatos intézkedések megválaszolásáról szólt, Gulyás Gergely szerint ha egy-egy nap halálozási adatait ragadjuk ki az elmúlt 300 nap védekezéséből, annak sok értelme nincs, kivéve, ha valakinek egyetlen célja ebben a helyzetben is a nem túl ízléses politikai vádaskodás. Kiemelte, arra is tud példát mondani, amikor Magyarország a világ 195 országából ezen a ranglistán a legjobban szerepelt, mivel még szeptemberben is volt olyan nap, amikor a vírus egyetlen áldozatot sem követelt.
És a mögöttünk hagyott 300 napból lehet olyat is találni, amikor sokan vesztették életüket. Azért sem tartom túl ízlésesnek az ilyen jellegű versenyt, mert ha ezen a logikán megyek tovább, akkor már-már úgy tűnik, minthogyha az ellenzék annak örülne, ha minél rosszabb a helyzet… “
– jelentette ki, majd azzal folytatta, hogy a védekezésnek nem volt egyetlen napja sem, amikor az ellenzék akár csak azzal segítette volna a kormány munkáját, hogy nem minden energiáját a vezetés és az egészségügy támadására, az ápolókat lejárató meghamisított kisfilmek készítésére fordítja.
Az oltásokkal kapcsolatban a tárcavezető elmondta, hogy Oroszországnak nincs elegendő gyártókapacitása, az oltóanyag tömegesen az uniós beszerzések keretében vagy Kínából érkezhet, és amint sor kerül rá, ő maga is beoltatja magát valamelyik vakcinával.
Weber nem lett az Európai Bizottság elnöke, ezért próbálja gáncsolni Magyarországot mindenhol
Uniós ügyekkel kapcsolatban Gulyás Gergely úgy fogalmazott, hogy nagy összegben ne fogadjon senki arra, hogy egy év múlva ilyenkor is a Néppárt tagja lesz a Fidesz. Állítása szerint ha Manfred Weber nem árulja el őket a Sargentini-jelentés szavazásakor, akkor akkor ma nagy valószínűséggel ő az Európai Bizottság elnöke.
Sajátos, hogy nem mi érzünk haragot iránta, hanem fordítva. A Néppárt számára a Fidesz, mint a pártcsalád legsikeresebb tagja a jövőt jelenthetné, de a jövőről le is lehet mondani”
– mondta a Miniszterelnökség vezetője.
Orbán Viktor korábban a Welt am Sonntagnak azt mondta, hogy “nem mi hagyjuk el a Néppártot, hanem a Néppárt minket”. A magyar miniszterelnök szerint Manfred Weber a 2019-es EP-választás előtt megsértette a magyar embereket, mert visszautasította a Fidesz felajánlott támogatását, „másodosztályúnak” tekintve azt. Orbán Viktor szerint Weber csatlakozott a baloldali elitklubhoz.
Arra a kérdésre, hogy ha most lenne a népszavazás az EU-ba való belépésről, igennel szavazna-e, Gulyás Gergely elmondta, mivel Magyarországnak ma az az érdeke, hogy az Európai Unió tagja legyen, igen. Az interjút készítő Csuhaj Ildikó visszakérdezett, hogy a kilépésre pedig nemmel, mire a tárcavezető úgy válaszolt, hogy elkerülendő a beugratós kérdéseket: a szavazata attól függ, hogy mi Magyarország érdeke.
Mivel ma az uniós tagság, ezért ennek megfelelően szavaznék be- és kilépésről egyaránt. Az Európai Unióval szemben szerintem nagyon-nagyon sok jogos kritika vethető fel. Ezeknek a száma nem csökken, hanem gyarapszik. Ez azonban nem változtat azon, hogy az európai országok önmagukban túl kicsik, a globalizált világ gazdasági versenykörülményei között együttműködésre ítéltettünk. Ezért az intézményesült európai együttműködésnek nincs alternatívája”
– fogalmazott Gulyás Gergely.
Távozó Merkel
Gulyás Gergely Angela Merkel távozásával kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a német kancellár mindig nyitott volt a korrekt megállapodásra és a két ország közötti nézetkülönbségeken felülemelkedve barátsággal tekintett Magyarországra.
Aligha kívánhatunk magunknak mást, minthogy bárki legyen is Merkel utódja, a magyar-német kapcsolatok neki se jelentsenek kevesebbet, mint a hivatalából 16 év után jövőre távozó kancellárnak. Ez politikai újévi kívánságunk is lehet”
– közölte.
Forrás: ATV, kiemelt kép: Horváth Péter Gyula/Pestisrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS