Az új egészségügyi jogszabály kimondja, hogy nem lehet alá-fölé rendeltség rokonok között: ezért kell távoznia a győri polgármester feleségének. Dézsi Csaba András a Blikknek adott interjújában elmondta: az egészségügy nincs olyan helyzetben az emberállomány szempontjából, hogy komoly szakembereket elveszítsen. A polgármester biztos abban, hogy kell és lesz is korrekció, és ha valaki képes erre, az ez a kormány, hiszen az ellenzék szakmailag felkészületlen.
Több, mint másfél évtizednyi munka után kénytelen távozni a férjével közösen felépített szívkatéteres laborból Dézsi Csaba András győri polgármester felesége az új egészségügyi törvény miatt. A fideszes városvezető közösségi oldalán írt minderről kedvesének, Dézsiné Szentes Veronikának címzett posztjában.
Csak azért büntetnek téged azzal, hogy holnaptól már nem végezheted azt a társadalmilag is kiemelkedően fontos munkát, amiben a szakmádban az országban az egyik legjobb vagy, mert a feleségem vagy. Ez szerintem gyalázat. Hiányozni fogsz a műtőből
– fogalmazott a politikus. Dézsi a lapnak kifejtette: a probléma az volt, hogy az új törvény kimondja, hogy nem lehet alá-fölé rendeltség rokonok között – márpedig a polgármester osztályvezető főorvosként vezetőasszisztens feleségének a főnöke.
A feleségem ma kapta meg a hivatalos ajánlatot, hogy áthelyezik egy másik osztályra, beosztott asszisztensként úgy, hogy éjfélig kell aláírnia. Ezt nem fogadja el, az egyetemen fog helyette tanítani, ma volt az első napja
– mesélte hétfőn Dézsi. A polgármester szerint sokan nem írják alá a szerződést, az egészségügy viszont nincs olyan helyzetben az emberállomány szempontjából, hogy komoly szakembereket elveszítsen. Emellett ugyanakkor kb. tizenöt-tizenhat pontot fel tud sorolni, ami problémás az új törvényben.
Megszűnt a hálapénz? Ennek mindenki örül, de ott kellett volna a pontot letenni. Nem szép dolog, hogy megtiltják a másodállást a dolgozóknak, hiszen emiatt a magas tudású emberek jelentős része elképzelhető, hogy a magánszférába fog átmenni. Ott azonban sok komoly beavatkozás nem végezhető el. Nagyon hasonlít ez a rendfenntartó erők szabályozására, ami az egészségügyi dolgozók esetében nem működik. Ebben a rendszerben fontos a humánum
– magyarázta. Mint mondta, fogalma sincs, ki írta ezt a programot, de szívesen elbeszélgetne vele, bár – ahogy fogalmazott – „lehet, semmi értelme nem lenne, mert nem értené, amit mondok”. Többször hangsúlyozta, hogy a hivatalos utat választotta az aggályai megfogalmazására. Facebook-posztját emellett finom figyelemfelhívásnak szánta, mert a hiba létezik attól még, hogy nem veszünk róla tudomást. A Blikknek arra a kérdésére, a kormány képes-e a korrekcióra, úgy reagált: ha valaki képes rá, az ez a kormány, az ellenzék szakmailag felkészületlen. Majd így folytatta:
Ezt nem a kincstári kötelező mondatja velem, ez az igazság. Abban pedig biztos vagyok, hogy kell és lesz korrekció.
Az orvosi kamaráról pedig tömören annyit mondott: se az orvosokat, se a betegeket nem képviseli, a javaslataikkal pedig megtévesztették a döntéshozókat.
Dézsi Csaba András ősfideszes, 1993 óta tagja a pártnak, korábban alpolgármester és önkormányzati képviselő is volt Győrben. Borkai Zsolt szexbotránya után megnyerte a választást, ám később lemondott, az időközi voksoláson pedig jelentős győzelmet aratott a Fidesz jelöltjeként ellenzéki kihívójával szemben. Egy törvénymódosítás később lehetővé tette számára, hogy praktizálhasson tovább polgármesterként is.
Forrás: Blikk; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS