Az egyik oldal végzi a munkáját, a baloldal pedig rettenetesen éhes – így vélekedett Schmitt Pál a Pesti TV Boomerlázadás című műsorában a minap arról, hogyan látja a jelenlegi politikai helyzetet. A volt köztársasági elnök kiemelte továbbá azt is, hogy a hazai ellenzéknek nincsen mondanivalója, nem csinálnak mást, mint nagyotmondó versenyt tartanak. Schmitt Pált mint az Európai Parlament volt alelnöke jó döntésnek tartja, hogy kilépett a Fidesz a Néppártból, mert az szerinte már nem ugyanazt képviseli, mint korábban. A Nemzeti Olimpiai Bizottság tagjaként és mint volt olimpiai bajnok nagyon örül annak, hogy meg lesz rendezve idén a tokiói olimpia, ám abban biztos, hogy a pandémia miatt egészen más lesz ez idei olimpia, mint a korábbiak.
A műsor elején Stefka István felelevenítette, hogy Schmitt Pál volt az a köztársasági elnök, akit rengeteget támadtak azért, mert aláírta az új alkotmányt, ami egyszerre magyar, nemzeti, korszerű és európai. A volt köztársasági elnök ezt azzal magyarázta, hogy egyrészt szükség volt rá, mert egy ideiglenes alkotmánya volt akkoriban Magyarországnak még a kommunista időkből, másrészt pedig megvolt hozzá a támogatottság.
Szerencsém volt, hogy a törvények törvényét, ahogyan szokták nevezni, én írhattam alá
– hangsúlyozta. Annak ellenére azonban, hogy a hazai és a külföldi balliberális erők is támadták emiatt a volt köztársasági elnököt, örül, hogy bizonyos tételek a családról, a nemzetről belekerültek. Mint mondta, a parlamentben kétharmados többség szükséges ahhoz, hogy az alkotmányt felülírják, ezért a baloldalnak hatalmas győzelmet kellene aratni ahhoz, hogy ezt megtehessék.
A magyarok többsége ezzel az alkotmánnyal ki van békülve
– tette hozzá Schmitt Pál.
A baloldal rettenetesen éhes már
A koronavírus-járvány elleni védekezésről úgy vélekedett, hogy nem csak hazai, de nemzetközi viszonylatban is elismerésre méltó, amit a kormány több mint egy éve tesz a vírus elleni védekezés érdekében.
Az egyik oldal végzi a munkáját, a másik oldal pedig rettenetesen éhes
– jegyezte meg, hozzátéve: tizenkét éve várják, hogy hatalomra kerüljenek, de nincs más mondanivalójuk, mint az, hogy ebbéli szándékukat hangoztatják. Eközben nagyotmondó versenyt tartanak arról, ki tud jobban fenyegetőzni vagy épp vulgárisabb lenni. Schmitt Pál szerint ezzel az a céljuk, hogy bekerüljenek a médiába és szó legyen róluk.
Akik ellenzékben vannak, akik csak abban gondolkoznak, hogy összefogja őket a gyűlölet vagy a harag, vagy az éhség
– tette hozzá. Kiemelte azt is, hogy arról sosem hallunk, a baloldal hogyan oldaná meg az egészségügy kérdését, a mezőgazdasággal mi a tervük vagy épp a külhoni magyarokkal, milyen politikát folytatnának külföldön. Annyit mondanak csak, hogy ennek a kormánynak mennie kell, ez pedig kevés.
Az Európai Néppárt korábban erősebb volt
Az Európai Parlament alelnöke is volt Schmitt Pál, aki úgy látja, az unióban van egy globalizációs törekvés, amely ellen néhány ország – köztük Magyarország is – fellép, mert mi nemzetben gondolkodunk. Az EU mottója az egység a sokszínűségben, és mi ezt meg akarjuk tartani -tette hozzá. Felidézte, hogy annak idején az Európai Néppárt erősebb volt, egyedül is megoldott bizonyos dolgokat, de már balra húznak, aminek az egyik oka, hogy több, a néppártban ülő politikusnak egyéni ambíciói is vannak.
Én nem csodálkozom azon, hogy a Fidesz kilépett az EPP-ből
– tette hozzá.
A kormány a sportba fektet
Számos alkalommal bebizonyította már a baloldal, hogy nem ért egyet a kormány úgymond „sportpolitikájával”. Emelték már fel a szavukat a testnevelés órák fontossága ügyében, fúrtak már meg hazai olimpiarendezési jogot, és állandó témájuk a stadion. Schmitt Pál, aki a Nemzeti Olimpiai Bizottság tagja évtizedek óta, nem tartja normálisnak ezt a fajta politizálást, hiszen az, hogy a kormány tíz évvel ezelőtt stratégiai pontnak deklarálta a sportot az elsősorban nem éremszerzésre irányul, hanem arra, hogy minden gyerek sportoljon. Legyenek tisztában a mozgás fontosságával, az egészséges életmóddal – hangsúlyozta, hozzátéve:
Az egészségbe invesztál a kormány, és ezt kár támadni.
A tokiói olimpiával kapcsolatban pedig azt mondta: még nem volt rá precedens, hogy elhalasztottak volna egy olimpiát, de idén meg lesz rendezve. A körülmények a pandémia miatt mások lesznek, nem lesznek külföldi nézők, és szigorú szabályokat kell majd betartani.
Fotó: Boomerlázadás videókivágás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS