Közel száz erdélyi magyar vállalkozó találkozik szerdán az online térben a Nemzetpolitikai Államtitkárság erdélyi mentorprogramja keretében, amely második állomásához érkezett. A Design Terminallal és a Pro Economica Alapítvánnyal partnerségben megvalósuló rendezvény célja az erdélyi magyar vállalkozók támogatása, a magyar vállalkozókat segítő szakmai környezet kialakítása.
A Nemzetpolitikai Államtitkárság közleményében azt írja: 2019-ben indították el a külhoni magyar vállalkozóknak szóló mentorprogramot a Design Terminallal, mint szakmai partnerrel. A program célja, hogy a tapasztalt, sikeres külhoni nagyvállalkozókból mentorokat képezzenek, akik tudásukkal, piaci ismereteikkel és tapasztalataikkal helyben nyújtanak segítséget az induló kisvállalkozóknak. A program elsőként a Vajdaságban indult el együttműködésben a Prosperitati Alapítvánnyal és a Vajdasági Fiatal Vállalkozók Egyesületével, az idei esztendőben pedig Erdélyben folytatódik.
Az erdélyi program most második állomásához ért: szerdán első alkalommal találkoznak egymással a programban résztvevő mentorok és mentoráltak, mintegy száz magyar vállalkozó közös munkája kezdődik meg az online térben. Ezzel kezdetét veszi a program közösségépítő szakasza: harmincnégy erdélyi nagyvállalkozó mentorjelöltként, hatvanhét kis- és középvállalkozó pedig mentoráltként dolgozik együtt, amely során az ismerkedés mellett a jó gyakorlatokat átadásán és a tapasztalatcserén lesz a hangsúly. Az online esemény megnyitóján köszöntőt mond Hajnal Virág, a Nemzetpolitikai Államtitkárság stratégiai tervező főosztályának főosztályvezetője, Jónás László, a Design Terminal üzletfejlesztési vezetője és Kozma Mónika, a Pro Economica Alapítvány elnöke.
A mentorprogram elindításával az államtitkárság célja, hogy katalizátor szerepet töltsön be a külhoni magyar vállalkozók közötti kapcsolatépítésben és együttműködésben. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a mentorprogram nemcsak a Kárpát-medencei magyar vállalkozói hálózatot, hanem az azon belüli együttműködést is erősíti, hozzájárulva egy-egy külhoni magyar régió gazdasági fejlődéséhez. A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága 2016 óta támogatja a határon túli magyar vállalkozókat. Az elmúlt évek során több ezer külhoni magyar vállalkozó számára biztosítottak szakmai képzést, mentorálást, valamint személyes konzultációt.
Forrás: Nemzetpolitikai Államtitkárság; Fotó: MTI/Mohai Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS