László Imre, a DK egészségügyi “szakembere” arról beszélt az ATV-ben, hogy indokolatlanul sok kórház működik az országban, ezért a százhatvanból legalább hetvenet be kellene zárni. Persze a vizitdíj atyjának párttársától ez egyáltalán nem meglepő. És az sem meglepő, hogy eközben az ellenzék folyamatosan hisztizik minden kórházfelújításnál, fejlesztésnél, béremelésnél. Hiszen számukra a jó kórház a bezárt kórház. Aztán jöhet a magánegészségügy. Feltehetjük a kérdést: kibírta volna a járványt egy fele ekkora egészségügy? Ne felejtse elmondani ellenzéki szavazó felebarátainak, hogy az ellenzék bezárná a kórházak majdnem felét.
A Gyurcsány kormányzat idején, 2009-ben zárták be a Schöpf-Merei Kórházat, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet és a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézetet, amelyek hiánya a mai napig érezhető az egészségügyi szakellátásban – írja a drót.info. A Demokratikus Koalíció egészségügyi kabinetvezetője, László Imre az ATV-ben jelezte, hogy szerinte kórházbezárásokra lehet szükség.
Magyarországon jelen tudomásom szerint 164 fekvőbeteg-gyógyintézet van. Ez nagyon sok, ez indokolatlanul sok. (…) 90–100 kórház nagyon biztonsággal, magas szakmai színvonalon el tudja látni az országot
– mondta László Imre, a Szent Imre Kórház korábbi főorvosa, Újbuda jelenlegi polgármestere. A párt egészségügyi szakértője szerint tehát 60–70 kórházat kellene bezárni a jövőben. A baloldali tervek szerint megmaradó 90 fekvőbeteg-gyógyintézetet a jelenleg működő kórházak 45 százalékának felszámolását jelentené, tehát nagyjából minden második kórházra lakat kerülne. Gyurcsány Ferenc 2021. június 7-i parlamenti felszólalásában is kiállt korábbi terve mellett, “valóságos, progresszív, stratégiai reformnak” nevezte a fizetős egészségügy bevezetését, így vélhető, hogy az állami egészségügy helyett a magánellátásra bízna bizonyos ellátási feladatokat az ellenzék vezetője.
Forrás: drót.info; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Facebook
Twitter
YouTube
RSS