Az Európai Parlament a héten megvitatta a magyar gyermekvédelmi törvényt, majd az uniós értékekkel és jogszabályokkal ellentétesnek mondta ki azt. A balliberális túlsúllyal működő testületben mindenesetre szép számban akadtak olyan politikusok is, akik a magyar állásponttal értettek egyet.
Az olasz Ansa hírügynökség idézte például az Európai Konzervatívok és Reformerek frakció társelnökét, Raffaele Fittót, aki Strasbourgban csalódottságának adott hangot, amiért az EP-ben újra és újra Magyarországról vitatkoznak.
Ez egy lehetőség lett volna, hogy a fontos problémákra koncentráljunk
– mondta az Olaszország Fivérei EP-képviselője, hozzátéve: hamarosan migránsok tízezrei is elérhetik az olaszországi partokat, így például az illegális migráció megállításáról kellene végre tárgyalni a magyarokkal szembeni vádaskodás helyett.
Olaszországból Matteo Salvini, a Liga vezetője is Magyarország oldalára állt a vitában. Mint azt csütörtökön Rómában mondta, most az az Ursula von der Leyen ad ultimátumot az Orbán-kormánynak, aki Magyarország és Lengyelország szavazataival lett az Európai Bizottság elnöke.
A Liga egyik európai parlamenti képviselőjének, Susanna Ceccardinak az EP-ben elmondott, magyarbarát felszólalása is nagy sajtóvisszhangot kapott. Az Identitás és Demokrácia soraiban ülő politikus ugyanis arra emlékeztette a képviselőket, hogy most ugyanaz a baloldal támadja Magyarországot, amely 1956-ban megtapsolta a forradalom és szabadságharc leverését.
Arra kérjük Lengyelország és Magyarország kormányait, hogy továbbra is védjék a gyermekeket és az európai értékeket. Elődeink keményen küzdöttek értük, az EU pedig néha úgy tesz, mintha megfeledkezne róluk
– hangoztatta.
Az állam- és kormányfők közül a hazánkat támogatók egyike Andrej Babiš cseh kormányfő. A politikus csütörtökön a cseh képviselőházban „szócséplésnek” minősítette az EU-s vezetők Magyarország-kritikáját. Babiš sem írta alá az európai országvezetők június 22-én Brüsszelben elfogadott felhívását az LMBTQ-jogok népszerűsítése érdekében.
Ők (a szexuális kisebbségek tagjai) valamiféle jogokat akarnak. Én nem írok alá semmiféle szócséplést, amit Európából diktált valaki önöknek
– reagált a cseh miniszterelnök Tomáš Martínka kalózpárti képviselő kérdésére, miszerint csatlakozik-e Csehország az uniós vezetők Magyarországot bíráló felhívásához.
Nem tudom, miért tenném ezt meg
– szögezte le Babiš, aki szerint Csehország és Magyarország egyaránt szuverén országok.
A Magyar Nemzet az EP e heti plenárisán szintén megszólaltatott konzervatív képviselőket, akik nem szavazták meg a Magyarországot pénzelvonással fenyegető EP-határozatot. Egyikük, Zdzisław Krasnodębski lengyel kormánypárti európai parlamenti képviselő, filozófiaprofesszor úgy szemléltette a liberális túlsúlyt: ő maga például nagyon kritikus a nemrég elfogadott francia bioetikai törvénnyel kapcsolatban, ám szinte lehetetlen, hogy az ügyet az Európai Parlament valaha is megvitassa.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: greens-efa.eu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS