Kell-e újabb háborútól tartani Európában? Milyen szerepe van a NATO-nak és mennyire ütőképes a magyar haderő? Egyebek mellett erről is beszélgettek a Politikai Hobbista péntek esti adásában, ahol Jeszenszky Zsolt vendége Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, fegyverzeti igazgató volt. A műsor első felében arról a zártkapus büntetésről fejtették ki véleményüket, ami “nyilván az LMBTQ-jogokat semmibe vevő magyarok és lengyelek bűne, amit az új német kormány agresszív külpolitikával fog megtorolni”.
Ismét megkaptuk a zártkapus büntetést a nagy semmiért, és ezúttal nem az UEFA-tól, hanem a FIFA-tól, az angolok elleni vb-selejtezőn történtek miatt. Állítólag hárman huhogtak az egyik fekete játékosra, amit állítólag az angol közvetítőstáb riporterei hallottak is, mások pedig nem. Köztük Tas Dani sem, aki pedig pont ott állt a helyszínen, ahol az inzultusok is – állítólag – zajlottak. A már az UEFA-nál is feltűnően fontoskodó, és a FIFA-nál vélhetően most is erősen lobbizó FARE viszont nem érné be ennyivel. A szervezet vezetője arról delirál, hogy a két büntetést végre össze kéne vonni, és a magyarokat kizárni a vb-ről, meg úgy általában mindenhonnan, ha lehet…
Közben 4 éve német szurkolók egy csoportja, akik nem hárman, hanem körülbelül kétszázan voltak, megzavarták a prágai cseh–német vb-selejtezőt. Szétfütyültek egy gyászszünetet, majd Sieg Heil-rigmusokkal ünnepelték a 2–1-es német győzelmet. Ez csak egy minimális pénzbüntetést ért. Kettős mérce volna? Dehogy! Ez már egy már nyílt, magyarellenes gyűlöletpolitika. Itt vadásszák a rasszizmust, meg szónokolnak a zéró toleranciáról, a magyar lelátókon azt is képesek meghallani, ami el se hangzott, de a román lelátókon tomboló magyargyűlöletet, a magyarok meggyilkolására felhívó rigmusokat leszarják.
Németországban – illetve ahogy Alice Weidel, az Alternative für Deutschland (AfD) vezetője nevezte: Európa egyetlen hippiállamában – választásokat tartanak. Természetesen semmi jót nem várunk tőlük; csak rossz, illetve még rosszabb lehetőségek vannak. A katasztrofális merkeli kormányzás után, amely NDK-t csinált az NSZK-ból, valószínűleg egy még tragikusabb korszak fog következni, amelyben – a tőrdöfés-elmélet mintájára – a közép-kelet-európai államokat fogják vádolni amiatt, hogy ők egyre rosszabbul élnek. Mert nyilván a lengyelek és a magyarok hibája az, hogy besült az energiewunderwaffe, hogy nem integrálódtak a német társadalomba a bevándorlók, hogy a német ipar leépül, hogy továbbra sem terjedt el az e-mail használata és faxot küldözgetnek egymásnak, hogy a mai napig szigorú korlátozások és lezárások között élnek, stb. Ez mind-mind nyilván az LMBTQ-jogokat semmibe vevő magyarok és lengyelek bűne, amit az új német kormány agresszív külpolitikával fog megtorolni.
Felkészült, profi a magyar hadsereg
Maróth Gáspár fegyverzeti igazgató 2016-tól kapcsolódott a haderőfejlesztésbe. A Politikai Hobbista vendégeként több olyan kérdésre is válaszolt, amiről eddig szinte semmit vagy alig lehetett tudni. Jeszenszky Zsolttal elsőként azt vették górcső alá, hogy a 2000-es évektől tartó időszakban milyen változáson ment keresztül a haderőfejlesztés, a Magyar Honvédség. Szavai szerint a negatív paradigmaváltás akkor volt, amikor egy 250 ezer fős haderő lecsökkent a tizedére. Ehhez társult egy politikai elszigetelés, ami a leépítést is hozta magával. Majd ezt követte az, amikor 2015-ben szembesültünk a migrációs problémával.
Reális veszély volt arra, hogy katonai veszély fenyegeti az országot; aki azt mondja, hogy ez nem így van, az politikai kalandor
– húzta alá Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, aki arról is beszélt: megváltozott a világ. Látva, ami Afganisztánban, a közvetlen régiónkban történt, botor hozzáállás lenne azt gondolni, hogy béke van és ez így marad.
Arra készülünk fel, hogy senkinek ne jusson eszébe berántani bennünket fegyveres konfliktusba, még csak meg se gondolja
– fogalmazott kérdésre válaszolva a kormánybiztos. Szóba került a NATO is, ahol Maróth fegyverzeti igazgatóként rendszeresen részt vesz a szervezet ülésein, és úgy látja, hogy egészen a közelmúltig jól végezte feladatát a NATO, mentes volt az ideológiától és a “bullshiteléstól”, de sajnálatos módon az elmúlt egy évben, az amerikai választások óta hatékony katonai szervezet helyett már ott is “értékalapú” közösségről hadoválnak. Hozzátette:
Kár lenne a NATO-ért, mert ha nem lenne, akkor sok egyéb probléma mellett ez azt is jelentené, hogy kétszer ennyi pénzt kellene haderőfejlesztésre költenünk.
Kína, a mosolygó megszálló
Kitért arra is, hogy a katonai vonal messze nem olyan píszí, mint a politikában; véleménye szerint
a NATO-ra szükség van.
Hozzátette: ma nem fegyveres, hanem gazdasági háború zajlik Európában. Olyan konfliktusokat teremtenek, amivel kiszivattyúzzák a pénzeket. Maróth Gáspár kérdésre válaszolva azt is elmondta, hogy Kína helyzetét miként látja, kell-e Európában számolni a kínai haderővel. Úgy fogalmazott:
Kína a mosolygó megszálló szerepét viszi a világban, gazdasági megszállóként van jelen, de nem akar csendőrszerepet vinni; ezen el kell gondolkodnia a NATO-nak.
Afganisztán egy kudarc
Rávilágított arra is, hogy míg a NATO szerepvállalása igazi kudarc volt Afganisztánban, Kína néhány óra alatt visszaszerezte korábbi erőforrását és becsatolta magához.
Az afganisztáni helyzet elgondolkodtató: eltelt 19 év, több trillió dollárt költöttünk, csak a NATO oldaláról 3000 katona halt meg, majd 24 óra alatt elvesztettünk mindent. Mondjuk ki: Afganisztán teljes csőd a NATO oldaláról. Még egy-két ilyen kudarc és vége lesz annak a világnak, amit eddig ismertünk
– mondta Maróth Gáspár. Kérdés, hogy miért engedik ezt? Ha kíváncsi Maróth Gáspár válaszára, nézze meg a Politikai Hobbistát a Pesti TV-n!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS