Budapestre érkezik a brüsszeli nehéztüzérség: jön vizsgálódni a LIBE-bizottság, azaz az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága, hogy Magyarország ellen áskálódjanak kicsit. Igazán neves brüsszeliták érkeznek, hazánkat vizsgálja Donáth Anna – ez már magában milyen abszurd és felér egy hazaárulással –, őt be sem kell mutatni, ám megjelenik fővárosunkban Malin Björk svéd politikus is, aki amellett, hogy erősen szélbalos, az Európai Parlamenttől kapott pénzügyi keretének egy részét műanyag klitoriszokra költötte el, amelyekre pártcsaládjának logóját rakatta fel. A delegációt az a Gwendoline Delbos-Corfield vezeti, akinek feladata, hogy a 2018 őszén Magyarország ellen indult 7-es cikkely szerinti eljárást, amely Judith Sargentininek köszönhető, tovább vigye.
“Tájékozódni” jön hazánkba az Európai Parlament LIBE-bizottságának egy része; arra kíváncsiak, hogy érvényesülnek-e a jogállamisági normák. Varga Judit igazságügyi miniszter közösségi oldalán úgy értékelte a csoport érkezését: valójában arról van szó, hogy támadást akar Brüsszel indítani a gyermekvédelmi törvény miatt; szándékuk az, hogy az általuk elv helyett eszközként használt jogállamiság kérdéskörében újból Magyarországnak essenek, valamint hogy a lassan teljes érdektelenségbe fulladó 7-es cikkely szerinti eljárásról tárgyaljanak. Természetesen nem került le a napirendről a migráció sem: a csoport napirendjéből egyértelműen kiderül, hogy rengeteg olyan szervezet vezetőjével találkoznak, akik ezer szálon kötődnek Soros Györgyhöz és élénken támogatják a bevándorlást, a kormányt pedig rendszeresen kritizálják, amiért nem akar számolatlanul bevándorlókat befogadni. A honi családvédelmi törvény Brüsszelben sokaknak nem tetszett; kiakadtak azon is, hogy az Alaptörvénybe beleírták, hogy az apa férfi, az anya nő – ezt nyugaton nagyon másképp gondolják.
Mint ismeretes, a 7-es cikk szerinti eljárást az Európai Parlament 2018 szeptemberében indította meg Magyarország ellen, azóta azonban a tagállamokat tömörítő Európai Unió Tanácsában (a Tanács) lényegi előrelépés nem történt az eljárásban. Az Európai Parlament ezért folyamatos politikai nyomásgyakorlást folytat, hogy rábírja a Tanácsot arra, hogy további lépéseket tegyen a 7-es cikk szerinti eljárásban, illetve az Európai Bizottságot arra, hogy további eljárásokat indítson Magyarország ellen. Az Európai Parlament baloldali-liberális oldalának legfőbb célja most az, hogy az úgynevezett jogállamisági mechanizmus megindítására szorítsák rá a Bizottságot, amelynek révén uniós pénzeket akarnak megvonni Magyarországtól.
A jó, a rossz és a csúf – ja nem, jó nincs közöttük
Ha végignézzük, kik azok, akik a reggeli pumpkin spice latte után felszállnak a repülőre, hogy megvizsgálják Magyarországot, egy csomó olyan politikust látunk, akik távol állnak a feddhetetlenségtől és igencsak elkötelezettek politikailag, továbbá véletlenül sem azon az állásponton vannak, mint a magyar kormány, így elképzelhetjük, mennyire lesz objektív a vizsgálódásuk. Vegyük például Malin Björköt; a svéd politikus a “Baloldal” nevű szélsőbaloldali formáció tagja, felszólalásaiban rendre foglalkozik Magyarországgal és Lengyelországgal, és nem árulunk el naggy titkot: egyiket sem szereti, rendszeresen bírálja a két ország vezetését. Björk Svédország első nyíltan leszbikus képviselője az EP-ben, Brüsszelben él párjával és két örökbefogadott gyerekükkel. Hét éve került először reflektorfénybe, amikor egy partizánakció keretében megakadályozott egy repülőt abban, hogy elszállítson egy kitoloncolásra ítélt iráni bevándorlót. Hazájában komoly korrupciós ügy lett abból, hogy annak ellenére felveszi az európai parlamenti napidíját, hogy Brüsszelben él. Akkor is címlapon volt, amikor kiderült, hogy az Európai Parlamenttől kapott pénzügyi keretének egy részét műanyag klitoriszokra költötte el, amelyekre pártcsaládjának logóját rakatta fel. Björk előszeretettel lép fel a Nyílt Társadalom Alapítvány rendezvényein, örömmel szidja a magyar kormányt; legutóbb a családvédelmi törvény ellen emelt szót.
A LIBE-bizottság sasszemű tagjai olyan szereplőket hallgatnak majd meg, mint Kováts András, a Menedék bevándorláspárti szervezet igazgatója, Vig Dávid, az Amnesty igazgatója, Pardavi Márta, a Helsinki Bizottság igazgató-helyettese, de olyanok is elmondják a véleményüket majd, mint Kristófy Mária, a Magyar LMBT Szövetség vezetője. A LIBE-tagok meghallgatják majd a média képviselőit is: először olyan nevek panaszkodnak majd, mint Bodoky Tamás, az Átlátszó főszerkesztője vagy Pataki Gábor, a Klubrádió főszerkesztője. Érdekesség, hogy míg az ellenzéki médium képviselőire 60 percet szán a bizottság, addig a jobboldali szereplőket 45 percbe sűrítették be. A LIBE-tagok csütörtökön tárgyalnak majd a kormány tagjaival, köztük Pintér Sándor belügyminiszterrel és Varga Judit igazságügyi miniszterrel. Külön kiemelendő, hogy a brüsszeli politikusok meghallgatják majd a FreeSZFE Mozgalom képviselőit is, de találkoznak Vörös Imrével és Fleck Zoltánnal is, akik a DK hátországát képviselik, illetve aznap este még Molnár Áronnal is beszélgetnek majd, aki noÁR néven, kormányt szapuló előadásokkal próbál hírnevet szerezni, ha már tehetséggel nem tud.
Már borítékolják, hogy itt bizony megszűnt a demokrácia
Bár a LIBE-delegáció hivatalosan tényfeltáró látogatásra jön, azért a hazánkkal nem annyira rokonszenvező, ide érkező politikusokat ismerve gyanítható, hogy mi lesz a vizsgálatuk eredménye: az, amit már régóta szajkóznak, hogy itt már nincs is demokrácia és megszűnt a jogállamiság, az alapvető jogok érvényesülése romokban hever. Ezek után nem kell sok képzelőerő ahhoz, hogy lássuk: Brüsszelből újabb támadásokra készülnek Budapest ellen. A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja szerint egyértelmű a helyzet: Brüsszel és a baloldal folytatja a nyomásgyakorlást, mivel azt akarja, hogy a kormány engedje be a magyar óvodákba és iskolákba is az LMBTQ-propagandát, valamint telepítse be a migránsokat.
A küldöttség tele van az európai baloldal bevándorláspárti és LMBTQ-aktivista embereivel, így borítékolható, hogy ismét hazug politikai jelentést fognak írni Magyarországról. Az egész látogatás és eljárás eleve a hazug Sargentini-jelentésen alapul, amelyet azután fogadott el az Európai Parlament bevándorláspárti többsége, hogy Magyarország visszautasította a migránsok betelepítését. Egyértelmű, hogy a gyermekvédelmi törvénycsomag elfogadása óta Brüsszel és a Soros-hálózat tovább fokozza a Magyarország elleni támadásokat és az uniós parlament magyar baloldali képviselői is minden ezt szolgáló lépést megszavaznak
– közölték a nagyobbik kormánypárt EP-képviselői, akik szerint álláspontjuk változatlan: a gyermekeket meg kell védeni az agresszív LMBTQ-propagandától, és kizárólag a magyar szülők joga a gyermekeik szexuális nevelése. Rámutattak arra is, hogy a nemzeti konzultáción a válaszadók 97 százaléka egyetértett abban: helyes, hogy törvény korlátozza a gyermekekre irányuló szexuális propagandát. Hozzátették: Európában egyedüliként a magyar emberek népszavazáson is dönthetnek arról, hogy mit gondolnak erről.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS