Az Apák az Igazságért Közhasznú Egyesület elnökségi tagja, Kalmár László György feljelentést tett az Olaszországban meggyilkolt gyermek ügyében. Az egyesület tagjai szerint az ügyben a gyámhivatalok és a rendőrség felelősségét is felül kellene vizsgálni.
Ahogy lapunk is beszámolt róla, pénteken az olasz sajtóban jelent meg először a hír, miszerint egy magyar nő megölte a gyermekét Olaszországban. Az ügy hátterében gyermekelhelyezési vita áll. A nő a bírói végzés elől – amely kimondta, hogy kétéves kisfiát át kell adni az apának – Olaszországba szökött a gyerekkel együtt. Ott a picit feltehetőleg késsel megölte, majd a halott csecsemőt egy szupermarket pénztárjánál lévő futószalagra helyezte. Az Apák az Igazságért Közhasznú Egyesület elnökségi tagja, Kalmár László György azonban feljelentést tett foglalkozás körében elkövetett, egy ember (két éves kisgyermek) halálát okozó veszélyeztetés bűntette miatt – tudta meg a Blikk.
Nyilván nem szükséges részleteiben ismertetnem az október 1-én, Olaszországban B. Katalin által végrehajtott borzalmas gyermekgyilkosságot, hiszen napok óta vezetőhír minden médiumban. Ez a borzalmas bűntény azonban megelőzhető lett volna, amennyiben a fent jelzett hatóságok a foglalkozásuk szabályait, illetve a munkaköri és törvényi kötelezettségeiknek maradéktalanul eleget tettek volna. Sajnos nem így történt
– áll a feljelentésben, amiben az is olvasható, hogy a nő igyekezett nehezíteni a gyámhatóság dolgát azzal, hogy a XIII. kerületből Dömsödre, majd onnan vissza költözött. Mindkét gyámhivatal előtt ismert volt, hogy az anya már a terhessége alatt ütötte a saját hasát, a méhét, hogy már magzati állapotban is végezni próbált a gyermekkel. Később sorozatosan kapták a jelzéseket részben a gyermekjóléti szolgálatoktól, részben a védőnőktől az ijesztőbbnél ijesztőbb esetekről.
A gyámhivatalok felelősségének megkérdőjelezésénél Kalmár László György megfogalmazta: a gyermekjóléti szolgálat éppen környezettanulmányt készítő gyermekvédelmi szakembereinek a jelenlétében az anya egy kérésének a nagymama valamiért éppen nem tett eleget azonnal, mire az anya fogta a nagymama sziámi kiscicáját és minden további nélkül a falhoz vágta. Amikor a gyermeket etetni kellett volna, közölte, hogy ő most nincs olyan lelki állapotban, hogy gyereket etessen. Egy hónappal a gyilkosság előtt a védőnővel közölte, hogy ha nem hagyják békén, leönti a gyereket benzinnel és felgyújtja. Kalmár László György szerint, ha a gyámhivatal felelősei eleget tettek volna ezen kötelezettségüknek, a gyermek még élne.
Azonban a XIII. Kerületi Rendőrkapitányság felelőssége is szerepel a feljelentésben, az apa ugyanis szeptember 21-én kapta meg a Pesti Központi Kerületi Bíróság ideiglenes intézkedését, amely szerint az anya egy napon belül köteles kiadni neki a gyermeket. Azonban amikor az apa elment a gyermekért, az anya nem nyitott ajtót. Rendőrt hívott, majd azt tanácsolta az édesapának, hogy menjen be a rendőrségre feljelentést tenni, ugyanis a nő nem volt az otthonában. Majd amikor az apa feljelentést akart tenni, hiába követelte az azonnali elfogatóparancs, illetve körözés kiadását, az volt a válasz, hogy ne oktassa ki őket, higgye el, hogy ez nem az ő asztaluk, ők bizony nem fognak tenni semmit.
Szeptember 28-án jelezte a római konzulátus a XIII. Kerületi Hivatalnak, hogy az anya Rómában valamilyen anyaszálláson kérte a befogadását a gyermekkel együtt. Az apa ekkor ismét bement a rendőrsége, azonban hazaküldték. Ezután már a gyámhivatali ügyintéző állt a sarkára és ő maga hívta fel a rendőrséget, hogy fejezzék be a szórakozást, nagy a baj. Erre telefonon visszahívta a rendőrség az apát, hogy „erősítse meg” a feljelentését. Csak ezután adták ki a rendőrségi hírportálokon hangoztatott, állítólag nemcsak hazai, de egyben nemzetközi körözést. Ugyanakkor ténykérdés, hogy az anyát egy nappal később – szeptember 30-án – igazoltatta az olasz közlekedésrendészet egyik járőre, és minden további nélkül továbbengedték, mert a rendszerben a neve nem szerepelt a keresett, körözött, elfogatóparancs hatálya alatt álló személyek között
– olvasható a feljelentésben. Majd a dokumentum végén az is szerepel, miszerint a híresztelések szerint az apa egy héttel korábban már kihívta a járőrt és hat nappal korábban személyesen bement feljelentést tenni, azonban nem foglalkoztak vele.
Forrás: Blikk; Fotó: Képernyőfotó
Facebook
Twitter
YouTube
RSS