Magyarország a bajban sem feledkezik el a magyar–lengyel barátságról. A Lengyelországot sújtó migrációs válság számunkra már ismert téma, most pedig, hogy Varsónak is meg kell küzdeni a kérdéssel, ifj. Lomnici Zoltán a magyar nemzet nevében fejezte ki szolidaritását a lengyel nagykövetnek.
A szolidaritást demonstráló magyar nemzeti zászlót adott át ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF–CÖKA szóvivője Lengyelország magyarországi nagykövetének, Jerzy Snopeknek pénteken, a lengyel nagykövetségen megrendezett sajtótájékoztatón. Ifj. Lomnici Zoltán reagált a Lengyelország és Fehéroroszország határán történő eseményekre is, és ismertette: nyílt levélben fordultak Ursula von der Leyenhez, az Európai Bizottság elnökéhez, amelyben megírták, hogy a fehérorosz határon kialakult krízisben nemcsak Lengyelország határainak megvédéséről van szó, mert a jelenség egyenlő az Európai Unió 27 tagországának megtámadásával – írja a Magyar Hírlap.
Mielőtt az első lövés eldördül, döntsön az Európai Bizottság arról, hogy a határkerítés megépítéséhez hozzájárul, és azt minden eszközzel támogatja. Józan intézkedéseket követelünk, amelyek eredményesek az újkori honfoglalás visszaszorítására, a párhuzamos társadalmak kialakításának megakadályozására
– fogalmazott a CÖF–CÖKA vezetősége. Lengyelország nagykövete elmondta a zászló átadása után, hogy a szolidaritás megtisztelő, de nem meglepő, hiszen a lengyelek a magyarokra mindig is számíthattak. Jerzy Snopek a Magyar Hírlapnak adott rövid interjúban úgy nyilatkozott: ha a határukon kialakult hibrid háborús helyzet tovább romlik, felmerülhet, hogy Lengyelország segítségért fordul Magyarországhoz, akár határőrök küldésének tekintetében is.
Olyan európai szolidaritásra van szükség, mint amilyen a magyar szolidaritás
– szögezte le Jerzy Snopek, aki a lapnak azt is elmondta, hogy 2015-ben Orbán Viktoré egy magányos hang volt Európában, egy kivétellel, mert Jarosław Kaczyński, a Jog és Igazságosság párt jelenlegi vezetője a lengyel Szejmben támogatásáról biztosította a magyar miniszterelnököt.
Azóta Európa megértette, hogy milyen következményekkel jár az illegális migráció, és hogy a régi irányvonalat nem szabad követni, mivel az veszélyt jelent Európa jövőjére is. Ezért ma már a legtöbb tagállam támogatja Lengyelországot az aktuális krízishelyzetben
– zárta gondolatait a lengyel nagykövet.
Forrás: Magyar Hírlap; Fotó: MH/Purger Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS