Tizenhárom őrző-védő cég vezetője ellen indult eljárás; a gyanú szerint a vállalkozások több mint 2 milliárd forinttal károsították meg az állami költségvetést – közölte a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője. A gyanúsítottak a számlákkal trükköztek, céghálót hoztak létre annak érdekében, hogy ne kelljen a munkavállalók után a közterheket befizetni.
Szanka Ferenc közölte: a pénzügyőrök és rendőrök ügyészi irányítással egy keddi összehangolt akcióban az országban több helyszínén 15 embert állítottak elő, és közülük hatot őrizetbe vettek költségvetési csalás bűntettének gyanúja miatt. A megalapozott gyanú szerint az őrzésvédelemmel foglalkozó cégek vezetői azért, hogy munkavállalóik után ne kelljen közterheket, illetve szolgáltatásaik után áfát fizetniük, igénybe vették egy, a nyomozó hatóság által már korábban feltárt bűnszervezet segítségét. A bűnszervezet tagjai egy többlépcsős céghálót hoztak létre, a munkavállalókat fiktív szerződésekkel foglalkoztatták, a hálózat alján működő vállalkozások pedig a közterheket ugyan részben bevallották, de nem fizették be. A hálózatban a cégeket rendszeresen cserélgették, és jutalék ellenében fiktív számlákat is kiállítottak.
A főügyészség által irányított nyomozásban korábban a bűnszervezet több tagját – köztük a csoport irányítóját és a cégeket biztosító ügyvédet – már letartóztatták. A keddi akcióban a bűnszervezet szolgáltatásait igénybe vevő vagyonvédelmi cégek öt vezetőjét és a pénzt mozgató gyanúsítottat vették őrizetbe, bizonyítékokat és vagyontárgyakat foglaltak le. Az ügyészség a bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt indult eljárásban indítványozta hat gyanúsított letartóztatását.
Forrás: MTI; Fotó: police.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS