Egy volt bérlő hátrahagyott ingóságait vihette haza Tatabánya ex-szocialista képviselője, erről posztolt a Szabad Tatabánya elnevezésű DK-s portál a közösségi médiában. Az eset a múlt héten történt egy önkormányzati lakás visszavételekor, amikor az elhunyt bérlő lakását kiürítették. A portál szerint a hozzátartozók lemondtak ugyan az ingóságokról, ilyen esetben viszont az önkormányzat a hulladéklerakóba szállítja a megmaradt tárgyakat. Nem kell meglepődni a tatabányai összefogás korábbi tagjának, Frankné Farkas Gabriellának a tettén, hiszen Tatabánya DK-s vezetése semmivel sem különb – a DK-közeli Szücsné Posztovics Ilona polgármester például tavaly év elején úgy rúgott ki huszonnégy dolgozót a válságra hivatkozva, hogy közben meghirdette a szolidaritás évét.
Mindig van annak egy diszkrét bája, amikor a baloldal megváltásaként beharangozott összefogás résztvevői tépik egymást. Tatabányán sincs ez másképp, ahol az összefogás szemében kegyvesztetté vált, korábban MSZP-s, mára függetlenként politizáló Frankné Farkas Gabriellát támadta meg a DK helyi szócsöve. Nagyon nincs min meglepődni, hiszen az álfüggetlen polgármester, Szücsné Posztovics Ilona rendszeresen haknizik Dobrev Klárával, a helyettese, Lusztig Péter pedig a DK tagja.
A Szabad Tatabánya a pitiáner cselekedet helyett már egy kiépülő rendszert vizionál Frankné cselekedete mögé, aki januárban fogadtatta el az általa vezetett bizottsággal, hogy az önkormányzati ingatlanok visszavételekor nekik is a helyszínen kell lenniük. Ezt tetézve pedig azt is sejteni vélik, hogy a képviselő pályázik a helyi Gazdasági Működtető-Ellátó Szervezet (GAMESZ) vezetői posztjára, ami a városi tulajdonú ingatlanok fejlesztését és karbantartását végzi.
Habár az összefogásból kimaradt politikus tettére nehéz lenne pozitív jelzőt találni, az önkormányzat vezetőit sem lehet szociális érzékenységgel vádolni. A Szabad Tatabánya szerint Frankné azért közeledik függetlenként a helyi Fidesz frakciójához, hogy az ilyen cselekedetei büntetlenül maradjanak, arról azonban már elfeledkezett, hogy a polgármester és helyettese sem különbek. Tatabánya DK-s vezetői januárban kerültek országos reflektorfénybe, amikor az önkormányzat pert vesztett huszonnégy korábbi dolgozójával szemben, akiket Szűcsné a tavalyi esztendő elején bocsátott el az önkormányzat pénzügyi helyzetére hivatkozva.
Az eset kapcsán a Pesti Riporter is forgatott a városban, ahol hiába próbálta megszólaltatni a polgármestert és helyettesét, nem kaptak választ a kérdésekre. A helyi Fidesz frakció szóvivője, Kupcsok Péter viszont elmondta, hogy Szűcsné akkor rúgta ki a dolgozókat, amikor meghirdette a szolidaritás évét. Ezt tetézi, hogy bár a képviselő testület bérezését csökkentették a koronavírus-válságra hivatkozva, amivel a képviselők is egyetértettek, a polgármesternek és az alpolgármesternek nem csökkent az illetménye. Ráadásul az elbocsátásokat levezénylő jegyző többször részesült milliós nagyságrendű jutalomban.
Az eset végül azért kapott nyilvánosságot a jobboldali sajtóban, mert a huszonnégy kirúgott dolgozóból tíznek volt bátorsága perre vinni az ügyet, hiszen formai hiányosságok is voltak az elbocsátásuknál. Egyik ilyen perdöntő tényező volt az elbocsátás indoklásának hiánya, amelyet a bíróságon Szücsnéék azzal magyaráztak, hogy a Facebookon kiírt tájékoztatóban mindenki olvashatta az indoklást. (Hogy a Facebook mióta számít hivatalos szerződéskötés- és felbontási felületnek, nem tudjuk – a szerk.)
Az ügyet peres útra terelő tíz munkavállaló kiállása azért is volt példaértékű, mert a Fidesz szóvivője és a sajtó is arról számolt be, hogy az önkormányzat vezetése informális úton fenyegette az elbocsátott dolgozókat, hogy ne próbálják jogi útra terelni az ügyet. A kommunista tempót pedig azzal emelte magasabb szintre Szücsnéék, hogy olyan határozatot fogadtak el házon belül, ami alapján a kirúgott dolgozókat a megüresedett önkormányzati pozíciókra sem vehetik vissza.
A fenti eset ékes példája a DK-s tempónak, akik szolidaritásról papolva a gyermekeit egyedül nevelő szülőket tesznek az utcára, többgyermekes családok helyzetét nehezítik meg a világválság közepén, miközben a helyi médiakommunikáció büdzséjét tízmilliókkal emelik, és válság ide vagy oda, helyi rendezvényekre is több tízmilliót különítettek el. Ennek tudatában pedig meglehet, hogy a volt MSZP-s Frankné cselekedete is felháborító és szankcionálandó, de messze elmarad attól, amit a DK helyi lerakata művel.
Fotó: MTI/Mohai Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS