Orbán Viktor teljesen elszigetelődött, már szóba sem állnak vele a nyugati szalonokban, semennyire sem keresztényi, amit művel, már a lengyelek is elfordultak tőle, sőt legkésőbb 2011-ben megbukik, mert ezt, ami itt folyik, már nem fogja tűrni az IMF/Európai Unió/USA/Angela Merkel/stb. – nagyjából ilyesmiket mantráz bő egy évtizede a globalista baloldal magyarországi fiókja; kivéve azokat a hónapokat, amikor teljesen rottyon vannak az érintett pártok egy újabb megsemmisítő választási vereség miatt. Aztán Orbán Viktor újraválasztása utáni első útja a Vatikánba vezetett, Novák Katalin pedig államfőként Lengyelországba megy először ápolni a kapcsolatokat.
A magyar miniszterelnök látogatása nem igazán nevezhető szokványosnak, hiszen a beiktatás utáni első utak célpontja szokott érdekes lenni, Orbán Viktor azonban most a választási győzelme és a következő kormányfői ciklusára beiktatása között tett egy jelképes erejű látogatást Ferenc pápánál. Ennek fontos eleme, hogy nem ő jelentkezett be, hanem a Szentatya hívta meg, hogy magánkihallgatáson fogadhassa Magyarország történetének leghosszabban regnáló miniszterelnökét. Az sem szokványos, hogy a katolikus egyházfő egy református kormányfőt hívjon meg rögtön annak választási győzelme után, meg sem várva a beiktatását, de persze szintén nem szokványos, sőt, Európában példátlan, hogy egy politikai vezető zsinórban négy választást nyerjen meg kétharmados többséggel.
Úgy tudjuk azonban, a pápa szempontjából a Magyarországon április 3-án is visszaigazolt óriási legitimitással működő, keresztény szellemiségű politika az igazán figyelemre méltó.
Mi mindannyian azt gondoljuk itt, Rómában, a Vatikánban is és Budapesten is, hogy korunk legfontosabb közössége a család. Ez a végső mentsvár, a végső menedék a modern ember számára, ezért minden erőnket annak érdekében kell mozgósítani, hogy ezt a közösséget, a modern kor legfontosabb emberi közösségét, a családot megvédjük és megerősítsük, és ebben számíthatunk a Szentatyára
– mondta el a miniszterelnök a csütörtöki találkozó után.
Mindketten állami vezetők, akik tisztában vannak a diplomáciai nyelvezettel, vagyis Ferenc pápa is nyilvánvalóvá akarta tenni egyetértését Orbán Viktor felé. A találkozón világossá tette az egyházfő, hogy rendkívül elégedett a magyar családtámogatási rendszer céljaival és módjával, továbbá a globalista-nyílttársadalmi oldalról folyamatosan támadott gyermekvédelmi törvénnyel.
A jelek arra utalnak tehát, hogy a pápa és a Szentszék szerint is az apa férfi, az anya nő, a család pedig az apa, az anya és a gyermekeik életközössége, a demográfiai válságot a hazai családok támogatásával érdemes megoldani a harmadik világ szervezett bevándoroltatása helyett, a genderlobbinak pedig semmi keresnivalója az iskolákban és óvodákban. Valamiért azonban ezeket a megnyilvánulásokat kevésbé hajlamos felkapni a Ferencet progresszív cukipápaként futtató nyílttársadalmi sajtó.
Érdemes emlékezni rá, hogy a baloldali függetlenobjektív sajtó tavaly még abból próbált ellenzéki propagandát legyártani, hogy a pápa csak egy délutánra jön Magyarországra az Eucharisztikus Világkongresszusra, bezzeg Szlovákiába több napra megy. Annak ellenére verték a tamtamot diadalittasan, hogy a pápa szlovákiai útja már nagyon régen le volt kötve, és Magyarországot csak útba ejtette Szlovákiába menet az Eucharisztikus Kongresszusra tekintettel. Ez egyébként egyáltalán nem automatikus, hiszen jó néhány ilyen kongresszus lezajlott már közvetlen pápai részvétel nélkül. Tehát a pápa nem megalázta akkor Orbán Viktort, hanem beiktatott a naptárába egy ott előzetesen nem szereplő villámlátogatást, ami ugyancsak nem hétköznapi a programjában. Most pedig egyértelműen kiállt a családok és a gyermekek Magyarországon működő politikai védelme mellett.
Azóta újabb toposzra váltott a magyar nyelvű, nyílttársadalmi sajtó, legújabban az ukrajnai háború miatt kihűlt lengyel–magyar barátságon élezik a nyelvüket. Úgy tudjuk, hogy a felszínen Európa-szerte fortyogó indulatok alatt továbbra is megbízhatóan működik a két ország hagyományos szövetsége. Ennek erős jele, hogy Novák Katalin első államfői útja Varsóba vezet majd Andrzej Duda elnökhöz. A szövetségi viszony aprólékos megtervezése és az uniós taktika összehangolása feltehetően nem az ilyen államfői találkozókon történik majd, ám annak demonstrálására bevett eszköz az első ilyen út, hogy kik a legfontosabbak külföldön Magyarországnak. Lengyelország pedig valószínűleg csak a magyarországi baloldal vágyálmában olyan hebehurgya, hogy az ukrajnai háború miatt teljesen elfeledkezne az Európai Unión belüli nemzeti érdekeiről.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS