Mi magyarpártiak vagyunk. Az orosz–ukrán háborúban is a magyarok oldalán állunk. Arra a kérdésre, hogy a történelem jó vagy rossz oldalán állunk-e, az a válaszunk, hogy mi a történelem magyar oldalán állunk. Támogatjuk és segítjük Ukrajnát, érdekünk a szuverén Ukrajna fennmaradása, és érdekünk, hogy Oroszország ne jelentsen biztonsági fenyegetést Európára, de nem érdekünk, hogy feladjuk minden gazdasági kapcsolatunkat Oroszországgal. Ezekre a kérdésekre magyar szemüveggel nézünk, nem máséval – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Orbán Viktor miniszterelnök.
A beszélgetés során a kormányfő elmondta, hogy a rendszerváltás utáni legveszélyesebb éven vagyunk túl, hiszen az fenyeget minket, hogy belesodródunk a háborúba. Ha pedig a baloldal nyert volna áprilisban, már benne is lennénk. Orbán Viktor kitért arra is, hogy a háború előtt 7, most pedig 17 milliárd euró értékben importáljuk az energiát.
Ha most egy karácsonyi angyal úgy döntene, hogy eltörli az energiaszankciókat, akkor egy pillanat alatt leesnének az energiaárak, velük együtt az infláció, és Magyarország nem másfél százalék növekedést tervezhetne jövőre, hanem akár öt százalékot is
– jegyezte meg. Köztudottan a magyar miniszterelnök a tűzszünet és a béke híve, de fennáll a veszélye szerinte is, hogy sokáig velünk lesz még a háború. Hozzátette: ha az amerikaiak békét akarnak, akkor béke lesz.
Az a döntés azonban, hogy Ukrajna miért és meddig harcol, az az ő döntésük. Nekünk abban van döntésünk, hogy milyen mértékben támogatjuk őket. Mi, magyarok humanitárius segítséget nyújtunk, békét szeretnénk, de hogy a felek miben egyeznek meg, az az ő dolguk
– fűzte hozzá. Az oroszpártiságról szólva pedig hangsúlyozta, hogy mi magyarpártiak vagyunk.
Az orosz–ukrán háborúban is a magyarok oldalán állunk. Arra a kérdésre, hogy a történelem jó vagy rossz oldalán állunk-e, az a válaszunk, hogy mi a történelem magyar oldalán állunk
– mondta. Az inflációval kapcsolatban megjegyezte, hogy 2023 végére egyszámjegyű lesz. Matolcsy György azon kijelentésére, miszerint válságközeli állapotban van a magyar gazdaság, azt felelte, hogy a jegybankelnök nehéz helyzetben van:
A törvény hozzá rendeli az infláció kezelésének a feladatát, és most nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában különösen magas az infláció. Ráadásul a jegybank egy olyan megoldást választott, amely kamatemeléssel, magas kamatszinttel jár, és a vállalkozói világ ezen a szinten már nem tud létezni, húszszázalékos kamatokat nem lehet kitermelni. Ha pedig nincs hitelezés, akkor a gazdasági szereplők bajba kerülnek, ezért az ő irányukból is óriási a nyomás a jegybankon. Az én helyzetem sem könnyű, de Matolcsy Györgyé még nehezebb.
Kiemelte, hogy az otthonteremtési támogatásokat illetően lesznek változások.
A falusi csokot ez nem fogja érinteni, és az év első felében a csokot sem, a családtámogatás többi eleme viszont megmarad, sőt bővül
– tette hozzá.
Az apróért is le kell hajolni
Az EU-val való megállapodásról Orbán Viktor úgy vélekedett:
Ha a Magyarországnak járó kohéziós pénzeket nézzük, évente átlagosan nettó másfél milliárd euró érkezik. Ez hatszáz milliárd forint, miközben a teljes magyar gazdaság teljesítménye 68 ezer milliárd forint volt ebben az évben. Persze az apróért is le kell hajolni… Komolyra fordítva, értem, hogy érdeklődést vált ki, hogy mi lesz ezzel az egyszázaléknyi pénzzel, de engem elsősorban a másik 99 százaléknyi érdekel. Az legyen meg. Ahhoz pedig nem európai uniós támogatás kell, hanem beruházások, fejlesztések és munkahelyteremtés.
A brüsszeli korrupciós botránnyal kapcsolatban pedig azt mondta: van, hogy a hóhért akasztják, aki pedig Soros György érdekeit képviseli, attól nem áll messze a pénzzel teli bőrönd sem. A magyar kormány viszont egy másféle Európai Parlamentet szeretne, olyat, ahol a nemzeti parlamentekből delegált képviselők ülnek.
A magyar baloldalt meg lehet venni, de Magyarországot nem
A baloldalt érintő hárommilliárd forintos amerikai támogatással kapcsolatban megjegyezte a miniszterelnök, hogy a magyar baloldalt meg lehet venni, de Magyarországot nem.
Amíg a mi nemzeti és politikai közösségünk együtt van, addig nincs az az összeg, amellyel Magyarország függetlenségét meg lehetne vásárolni
– szögezte le, hozzátéve: a baloldal ezzel a húzással eladta az országot. Végezetül azt üzente a magyaroknak:
Mindenkinek azt kívánom, hogy amikor feltérképezi a jövő évet és újragondolja személyes és családi életének lehetőségeit, akkor tudjon úgy dönteni, hogy a nagy terveit és a céljait ne kelljen feladnia. Mert Magyarország és minden magyar át fogja vészelni ezt a válságot, és megint emelkedő pályára állunk. Együtt.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Facebook
Twitter
YouTube
RSS