Valószínűleg emberi maradványok is vannak a Titanic egykori óceánjáró roncsánál június 18-án szerencsétlenül járt merülőhajó, a Titan felszínre hozott törmelékei között – közölte szerdán az amerikai partiőrség.
A Titan fellelt darabjait 3658 méter mélyről, az Atlanti-óceán fenekéről gyűjtötték össze és szállították az új-fundlandi St. John’s-ba. A maradványokat a Titanictól mintegy 488 méterre találták meg. A Titan turisztikai rendeltetésű merülőhajó fedélzetén öt utassal a Titanic roncsához akart leereszkedni az óceán mélyére, amikor a rá nehezedő víz súlya alatt összeroppant. A fedélzeten utazott a merülést szervező OceanGate vezérigazgatója és pilótája, Stockton Rush, egy prominens pakisztáni család két tagja, Shahzada Dawood és fia, Suleman Dawood, valamint Hamish Harding brit milliárdos és Paul-Henri Nargeolet francia Titanic-szakértő. Az ügyben vizsgálat indult, amelynek fontos mozzanata, hogy felszínre hozták a csaknem 7 méter hosszú merülőhajó maradványait. A vizsgálatot a partiőrség vezeti, és abban több más amerikai és kanadai kormányzati szerv is közreműködik. Jason Neubauer, az amerikai partiőrség kapitánya szerdán este kiadott közleményében hangsúlyozta: még sok munka vár rájuk, hogy kiderítsék, mi okozta a tragédiát.
A vizsgálat célja, hogy ne történhessen meg ismét hasonló végzetes baleset
– tette hozzá. A feltételezett emberi maradványokat az Egyesült Államokban vizsgálják meg, és a roncsokat is alapos elemzésnek vetik alá.
A Titant üzemeltető OceanGate Expeditions mélytengeri kutató- és turisztikai vállalat székhelye az Egyesült Államokban van, de a szerencsétlenül járt merülőhajó a Bahamákon volt bejegyezve.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/The Canadian Press/Paul Daly
Facebook
Twitter
YouTube
RSS