„A Fidesz népszerűségét a 20 százalék fölötti infláció sem tudja megtépázni” – írja a Republikon Intézet honlapján, különös módon a Telex cikkére hivatkozva.
Mint kifejtik, júliusban tovább csökkent a Fidesz-KDNP támogatottsága, 2-2 százalékponttal a teljes népesség és a pártválasztók körében is. Jelenleg 31, illetve 44 százalékon áll a támogatottságuk, köszönhetően több népszerűtlen intézkedésnek és a gazdasági helyzetre adott kormányzati válaszoknak. Ugyanakkor hozzáteszik, az enyhe visszaesés ellenére a pártok versenyét továbbra is magabiztosan vezeti a Fidesz-KDNP.
Kitérnek arra is:
- a DK támogatottsága az utóbbi hónapokban kis mértékben visszaesett, azonban júliusban 1 százalékkal erősödtek a teljes népesség, 2 százalékkal a pártválasztók körében. A DK változatlanul az ellenzék legerősebb pártja, jelenleg a teljes népesség 13 százaléka, a pártválasztók 18 százaléka szavazna a pártra.
- a Momentum támogatottsága nem változott az elmúlt hónapban, továbbra is a teljes népesség 6, a pártválasztók 9 százaléka szavazna a pártra
- a Mi Hazánk támogatottsága hibahatáron belül, 1-1 százalékponttal növekedett a teljes népesség és a pártválasztók körében is, jelenleg 6, illetve 8 százalék szavazna a pártra. Kisebb kilengések jellemzik az elmúlt időszakban a Mi Hazánk népszerűségét, összességében viszont hasonló szinten maradt a támogatottsága, egyelőre nem tud a 2022 év végi önmagához felérni, vagy visszaszerezni második helyét az ellenzéki erősorrendben a Momentumtól.
- az MKKP támogatottsága a teljes népesség körében 1 százalékkal csökkent, viszont a pártválasztók körében változatlan, jelenleg 4, illetve 6 százalék szavazna a pártra, ezzel megőrizte parlamenti bejutó helyét
- az MSZP támogatottsága szintén nem változott, a párt a teljes népesség 4, a pártválasztók 5 százalékának támogatására számíthatna egy most vasárnapi választáson
- az LMP támogatottsága a teljes népesség körében változatlan, a pártválasztók körében 1 százalékponttal csökkent, jelenleg 3, illetve 4 százalék szavazna a pártra.
- a Jobbik támogatottsága nem változott, továbbra is 3, illetve 4 százalékos a népszerűsége
- a Párbeszédre továbbra is a teljes népesség és a pártválasztók 2-2 százaléka szavazna.
A bizonytalanok aránya 28 százalékra nőtt.
Módszertan: A kutatás 1000 fő telefonos megkérdezésével készült július 14-25. között. A kutatás nem, életkor, iskolai végzettség és településtípus szerint reprezentatív az ország felnőtt lakosságára. Hibahatár: +/- 3,2 százalék.
Forrás: republikon.hu; fotó: MTI
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS