Az Együtt párt egykori vezetője, Juhász Péter nagyon örül, hogy Soros György fia veszi át apja örökségét, mert állítólag ő vehemensebb és jobban beleáll a politikába. A Magyar Nemzet cikksorozatában bemutatja Soros Alexandert és azt, hogy hogyan építi a hálózatát, milyen érdekeket képvisel, és kikkel szövetkezett Magyarországon.
Juhász Péter idén nyáron beszélt arról, hogy mennyire örül, hogy Soros Alexander végre színre lép, amit azzal magyarozott, hogy
én azt olvastam, hogy Alex, a fia sokkal vehemensebb és sokkal jobban beleáll a politikába is adott esetben, tehát nemcsak a szegények támogatása és a civilek, hanem emellett ő akár a politikát is hangsúlyozná. Ezt mindenképp üdvözlendőnek tartom. Ilyen értelemben rendkívül liberális vagyok, a megkeresett pénzével mindenki csináljon azt, amit akar.
Ennek Juhász nagyon örül, de ne felejtsük azt se el, hogy a 2022-es kampányban tisztázatlan körülmények között kapott pénz arra, hogy támadja a kormánypárti képviselőket, amit abból az ellenzéknek címzett négymilliárd forintból kapott, ami miatt költségvetési csalás gyanújával nyomoz a rendőrség.
Az ellenzék a Korányi Dávid nevével fémjelzett Action for Democracytól kapott pénzt, amit Soros Alexander is támogatott. Ezek az összegek részben Bajnai Gordon DatAdat-cégcsoportjánál landoltak. A dollárbaloldal intézője, Korányi pedig néhány nappal az Action for Democracy első magyarországi átutalása előtt egy helyen tartózkodott Alexander Sorossal, Münchenben.
Soros fia egyébként gyakran megfordul Magyarországon, sőt állítólag magyar állampolgársága is van. 2017-ben, amikor hazánkba látogatott, akkor az apja által is kedvelt Four Seasons Hotelt választotta, ahol egy lakosztály ára kétmillió forint volt akkor, de ez neki nyilván nem nagy összeg. Egyébként itt fogadta a magyar hálózatuk vezetőit, akikkel a magyar politikáról tárgyalt. Ezen kívül Londonban is rendelkezik rezidenciával.
Családjának közel 180 millió dollár értékű Alphabet-részvénye van, ez a cég pedig az internetes keresőóriás tulajdonosa.
Alexander Soros 2009-ben a New York Egyetemen végzett történelemből, és 2018-ban PhD-végzettséget szerzett a kaliforniai Berkeley-n, de posztdoktori tanulmányokat is folytatott. 2011-ben került be a Nyílt Társadalom Alapítványok igazgatótanácsába.
Gyűlölöm azt a gondolatot, hogy a pénz beszél, de ha a másik fél így politizál, nekünk is ezt kell tennünk
– nyilatkozta 2012-ben a New York Timesnak annak kapcsán, hogy demokrata jelöltek kampányát pénzelték.
Baloldali lapokban van befolyása
Alexander Soros ma már a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) elnöke, mindemellett az egyetlen családtag a Soros Fund Management befektetési bizottságában, tehát a családi vagyonkezelőben. Nem felsorolva az összes tisztségét ott ül a Soros-egyetem vezetőségében, valamint az említett Korányi, illetve Bajnai tagságával működő European Council on Foreign Relations (ECFR) nevű szervezetben is. Soros tovább írásokat közöl New York Timesba, Guardianbe, New York Daily Newsba, Reutersbe és Politicoba. Ez a lista a Soros család befolyási övezetét is jól kirajzolja a nemzetközi sajtóban, és az sem lehet véletlen, hogy ezek a lapok Magyarország fő kritikusai közé tartoznak.
Migráció mellett, nacionalizmus ellen
A spekuláns fia 2015-ben már Budapesten, apja egyetemén mutatta be migrációpárti álláspontját, amelyről a közösségi médiában is megemlékezett. Amikor pedig Magyarországon volt, épp Orbán Viktorhoz jött a lengyel elnök, emiatt pedig a lengyel zászlók kint voltak a Lánchídra tűzve. Alexander Soros pedig ennek kapcsán idegenellenességgel és nacionalizmussal vádolta a két népet, és azt állította, hogy veszélyeztetjük a nyílt társadalmat egész Európában, illetve magát Európát is.
Nagyon érdekli, mi folyik Magyarországon
A Magyar Idők 2018 áprilisában, a választások után néhány nappal arról számolt be, hogy Alexander Soros is megosztotta Twitter-oldalán a pár nappal korábbi kormányellenes tüntetésről készült egyik felvételt. A lap arról is írt, hogy a „Mi vagyunk a többség” nevű szervezet Facebook-oldalán közben anyagi támogatást kért a csalódott ellenzéki választóktól a következő meghirdetett tüntetéshez. A „civilek” a Gulyás Márton-féle Humán Platform Egyesületet adták meg ehhez kedvezményezettnek. Gulyás szintén régi Soros-támogatott.
Ekkoriban már rendszeresen feltűnt a Soros-fiú közösségi oldalain partnere, Maxwell Osborne is. A divattervező és politikai aktivista gyakran olyan képeken szerepel, amelyeken Alex Sorossal ölelik egymást.
2019-ben pedig a CEU diplomaosztóján jelent meg, ahol beszédében elmondta, hogy az egyetemüket elüldözték hazánkból. A Művészetek Palotájában tartott rendezvényen az ifjabbik Soros kijelentette: alig várja a napot, amikor Magyarország ismét demokratikus ország lesz.
Addig is azonban kitartunk
– mondta a spekuláns utódja.
Legutóbb pedig a Politicoban jelent meg az az írása, amiben kifejti, hogy nem hagyják el Európát, sőt a fókusz a kelet-európai régión lesz.
Forrás: Magyar Nemzet, fotó: X
Facebook
Twitter
YouTube
RSS