A bécsi Lauder Business School a zsidó hallgatói közösséggel való szolidaritásból megszakította kapcsolatait a Harvard Egyetemmel – számolt be szerdán a CNN az intézmény közleményére hivatkozva a döntésről. A nyugati világban egyre inkább eluralkodó zsidóellenes bolondériára viszont nem csak a Laudernek illene reagálni. Már csak azért sem, mert az ENSZ éppen egy első pillantásra is kifejlett antiszemitát, egy mindenki előtt ismerten Izrael-ellenes politikust nevezett ki az ENSZ Gázai övezet új humanitárius koordinátorává.
2014 óta a Lauder Business School büszkén csatlakozott a Harvard Egyetem Michael Porter professzor Microeconomics of Competitiveness Network nevű hálózatához, és az évek során nagyra értékeltük és élveztük ennek az együttműködésnek a produktivitását. A közelmúlt eseményei miatt azonban a Lauder Business School úgy döntött, hogy kilép ebből a hálózatból
– írta közleményében Daniella Sheinfeld, a Lauder Business School kommunikációs vezetője. A bejelentés azután történt, hogy az elmúlt hetekben a Harvard Egyetem a kampuszon növekvő antiszemitizmust szégyenletes módon nem kívánta megfelelő módon kezelni. A finom szóhasználat mögötti rideg valóság viszont az, hogy a Harvard, ahogy a többi Borostyán ligás egyetem, kifejezetten támogatja a zsidóellenes hőbörgést, miután az általuk összeállított az egyetemi tananyagokban Izrael állam mint a fehér férfi kolonisták produkciójaként szerepel.
Közben, mivel az idiotizmus végösszege sosem páratlan, kiderült az is, hogy nem mindennapi politikust nevezett ki az ENSZ a Gázai-övezet új humanitárius koordinátorává: Sigrid Kaag, holland miniszterelnök-helyettesé lett a poszt, akinek férje az a Anis al-Qaq, aki egyrészt palesztin (ezzel alapvetően semmi baj), másrészt annak a Fatahnak a tagja, amelyik a korábbi lincselések, gépeltérítések és tömeggyilkosságok fő szervezője volt a Hamász idejét megelőzve, valamint csak a takijja miatt vette ki az alapító okiratából a „folyótól a tengerig” kitételt, mert így – a látszólagos békepártiság miatt – több nemzetközi segélyre számíthatnak. Nem mellesleg Al-Qaq emellett a Palesztin Nemzeti Hatóság tervezési miniszterhelyettese volt 1994-2003 között, Jasszer Arafat alatt, aki nevéhez két intifáda (Izrael és a zsidóság létezése elleni palesztin népfelkelés) fűződik – és mellesleg a Fatah mozgalom alapítói közé tartozik.
Forrás: neokohn.hu, Mandiner, fotó: illusztráció
Facebook
Twitter
YouTube
RSS