A 444 munkatársa szerint látszólag teljesen rendben van, hogy a nemzetközileg elfogadott szabályokkal és normákkal szembe menve David Pressman zártkörű megbeszélésre invitált két magyar bírót. Novák Benjámint egyáltalán nem zavarta, hogy az amerikai nagykövet megszegte a Bécsi Egyezményt, így is Pressmant vette védelmébe hazánkkal szemben.
David Pressman amerikai nagykövet kapcsán a napokban felmerült, hogy megsérthette a Bécsi Egyezmény 41 szakasz /2/ bekezdését, amely rögzíti a hivatali tisztségviselőkkel, így a bírákkal történő érintkezés szabályait. Ennek alapján csak az adott ország külügyminisztériumának közvetítésével jöhet létre a budapestihez hasonló nagyköveti találkozó. Egészen pontosan:
A fogadó állammal intézendő minden hivatalos ügyet, amellyel a küldő állam a képviseletet megbízta, a fogadó állam külügyminisztériumával, vagy a közös megállapodással kijelölt más minisztériummal vagy annak útján kell intézni
– idézte az egyezményt a Tűzfalcsoport. A jelen időpontig legutóbbinak tekinthető sajtónyilatkozatában a nagykövetség az OBT bírái és a nagykövet közötti találkozó kritikáját úgy minősítették, hogy az “nincs összhangban a szövetségesek közötti normális diplomáciai gyakorlattal”.
Vajon a diplomáciai kapcsolatokról Bécsben, 1961. április 18-án aláírt nemzetközi szerződés esetleges megsértése összhangban van a “a szövetségesek közötti normális diplomáciai gyakorlattal”? Esetleg elősegíti, ahogy fogalmaztak, az “amerikai–magyar kétoldalú kapcsolatokat”?
– tette fel a kérdést a portál. Az Országos Bírósági Tanács a botrányos találkozó kapcsán is élvezte a baloldali sajtó támogatását, még a Soros György érdekeit képviselő 444.hu nevű propagandablog is védelmébe vette az ambíciózus bírókat, akikben, mint írták, “Brüsszel is hasznos szövetségest lát”. Más kérdés, hogy a hitelt érdemlő közjogi tisztségviselők kivétel nélkül elítélték a nagykövet provokatív találkozóját a két magyar bíróval.
Ugyanígy tett a Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti képviselő által leleplezett “vendégszerző”, Benjamin Novak, azaz Novák Benjámin is, aki legutóbb egy Magyarországot lejáratni kívánó cikk kapcsán került kellemetlen helyzetbe. Történt ugyanis, hogy a 444 néven megjelentetett Soros-blog közölt egy New York Times-cikket, mintegy sopánkodva, hogy már Amerikában is tudják, mennyi probléma van Magyarországon. Azonban Deutsch Tamás akkor észrevette, hogy az ominózus cikket egy Novák Benjámin nevű ember írta, aki nem mellesleg a 444 dolgozója.
Szerinte tehát a szóban forgó nagyköveti találkozóval kapcsolatban szintet lépett a média, amikor a Bécsi Egyezmény megsértésére hivatkoznak, sőt, valaki “présembernek” is merte nevezni szerinte Pressman nagykövetet.
Novák Benjámin 2019-es lebukását követően a 444-en azzal magyarázták a helyzetet, hogy teljesen rendben van, hogy ők Budapesten megírnak valamit, ami aztán egy külföldi lapban megjelenik, majd azt visszaszemlézik úgy, mintha a külföldi lap írta volna. Benjáminnak egyébként sok mindenről van véleménye, szerinte az e heti magyarországi sajtóetikai vita arról szólt, hogy propaganda-e egy ellenzéki politikust butának és csúnyának nevezni, és azt mondani, hogy az a különbség közte és a kecskében, hogy legalább megeheti a kecskét, miután lefeküdt vele.
Amikor a New York Times durva antiszemita karikatúrát közölt Benjámín Netanjáhú izraeli miniszterelnököt és Donald Trump amerikai elnököt ábrázolva, akkor minden jel szerint Benjáminban nem tört felszínre a “vendégszerző” sajtóetikai érzékenysége. Pedig kíváncsiak lennénk a véleményére.
Forrás: Tűzfalcsoport; Fotó: Twitter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS