Mielőbb vizsgálja meg az Európai Gyógyszerügynökség az orosz és a kínai oltóanyagot! – követelte Markus Söder bajor tartományi miniszterelnök a neoliberális Die Welt napilapnak adott szombati interjújában, amelyet az Azonnali szemlézett.
A CSU politikusa szerint ha a Szputnyikról, vagy a kínai oltóanyagról kiderül, hogy jók és hatékonyak a vírus ellen, akkor használni kell őket.
A szociális piacgazdaság híve vagyok, de a koronavírus-világjárvány egy olyan szükséghelyzetet állított elő, ami hosszútávon a piacgazdaság alapjait tenné tönkre. Ezért egy szükség-vakcinagazdálkodást kell kialakítani, amely során az állam világosan előírja a dolgokat
– szögezte le Söder, aki szerint az államnak is kézbe kellene vennie a dolgokat, mégpedig úgy, hogy elérje azt, hogy több gyártókapacitás legyen, az engedélyeztetési eljárás időtartalma pedig jelentősen meggyorsuljon. A portál megjegyzi, hogy a vakcinák gyártókapacitásainak bővítése nem megy egyik napról a másikra, elvégre a Pfizer-BioNTech oltásából a már tényleg tömeges mennyiség is azért késik ennyit, mert egy üzemükben épp kapacitásbővítés zajlik, nem beszélve arról, hogy már magukat az amerikai gyártósorokat is hónapokba telt installálni.
Merkelt is érdekli az orosz vakcina
Nem a bajor kormányfő az első német politikus, aki síkra száll az orosz vakcináért: Angela Merkel kancellár még múlt héten jelezte, hogy Németország szívesen segít a Szputynik V vakcina orosz gyártójának az EU-s engedélyeztetési eljárásban. Hogy ez azóta megtörtént-e, nem tudni, az oroszok állítják, ők benyújtották az engedélyeztetési kérelmüket, ám az EMA pénteken azt válaszolta egy sajtómegkeresésre, hogy hozzájuk még nem érkezett kérelem a Szputynik V bevizsgálására. Merkel egy sajtótájékoztatón beszélt arról is, hogy amennyiben megvan az uniós engedély az orosz vakcinára, úgy lehet szó arról, hogy Németországban is gyártsanak belőle. Az orosz ajánlat egyébként arról szól, hogy 2021 második negyedévében, azaz március eleje és május vége között szállítanának le 100 millió dózist az EU-nak, ez 50 millió ember, vagyis a 446 milliós lakosságú unió 11 százaléka számára lenne elegendő- írja az Azonnali.
Forrás: Azonnali; Fotó: MTI/EPA/Philipp Gülland
Facebook
Twitter
YouTube
RSS