Iain Lindsay budapesti brit nagykövet a Hetek című közéleti hetilapnak adott interjújában elmondta, vissza akarták venni az irányítást a bevándorlás felett az EU-tól, az emberek ezért döntöttek a Brexit mellett. Mint hozzátette, hasonlóan gondolkoznak a migrációs válság kezeléséről Orbán Viktorral, és készek garantálni a szigetországban élő magyarok jogait. Mint fogalmazott, „minden országnak joga van megvédeni a határait. Nem véletlen, hogy Nagy-Britannia nem része Schengennek”
Iain Lindsay a Hetek című lapnak adott interjújában egyebek mellett arról beszélt, nem engedhetik, hogy a szélsőséges merényletek megváltoztassák a brit mindennapokat, hiszen ezzel a támadók győznének. A nagykövet ugyanakkor hangsúlyozta, nem ért egyet Sadiq Khan londoni polgármester kijelentésével, aki szerint a nagyvárosi élet velejárója a terrorveszély.
Kezelnünk kell a terrorfenyegetést, nem szabad, hogy ez legyen az új norma
– fogalmazott.
Lindsay arról is beszélt, az előrehozott választások kapcsán a sajtó azt sugallta, mintha Jeremy Corbyn munkáspárti vezető lett volna a valódi győztes. Ezzel szemben a baloldali pártelnöknek nem lesz beleszólása a Brexit-tárgyalásokba, csak a parlamentben mondhatja el ezzel kapcsolatos véleményét. A brexites népszavazással kapcsolatban úgy fogalmazott, nem csak a britek, hanem sok más európai is azt gondolja, túl nagy fennhatóságot adtak Brüsszelnek, és Anglia most csak vissza akarja venni az irányítást, többek között a bevándorlás felett is. Megjegyezte, ez nem jelenti azt, hogy a kint élő magyaroknak távozniuk kell. Akik már legalább 5 éve az országban élnek, folyamodhatnak letelepedési engedélyért. Az uniós polgárok jogait a jövőben a brit bíróságokon keresztül kívánják garantálni, ez ügyben nincs egyetértés az EU-val.
Ha azt mondanánk a polgárainknak, hogy kilépünk az unióból, de továbbra is jönnek a bevándorlók, továbbra is fizetjük a hozzájárulásokat, továbbra is az Európai Bíróság alá tartozunk, forradalom törne ki
– vélekedett.
Iain Lindsay a Hetenek arról is beszélt, nagyon jó a kapcsolata a magyar kormánnyal és a politikai, gazdasági és kulturális élet más szereplőivel is. Nem ért egyet mindenben Orbán Viktorral, de a menekültválság kezeléséről hasonlóan gondolkoznak.
Minden országnak joga van megvédeni a határait. Nem véletlen, hogy Nagy-Britannia nem része Schengennek
– fogalmazott.
A teljes interjú a Hetek legfrissebb lapszámában olvasható.
Forrás: Hetek; fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS