„Vajon mi változott meg az elmúlt néhány hónapban az MSZP-nél, a Jobbiknál és az LMP-nél?” – tette fel a kérdést Tuzson Bence, a Fidesz-frakció szóvivője azzal kapcsolatban, hogy az ellenzék nem támogatta a pénzügyi szolgáltatók felügyeletének szigorítását tartalmazó törvényjavaslat kétharmados többséget igénylő rendelkezéseinek elfogadását. Rogán Antal arról beszélt, hogy az ellenzék nemet mondott a brókercégek szigorúbb ellenőrzésére.
A NapiGazdaság.hu összefoglalója szerint elhalasztotta a parlament a zárószavazását annak a törvényjavaslatnak, amely a pénzügyi szolgáltatók felügyeletére vonatkozó szabályozást szigorítaná, mivel az előterjesztés kétharmados többséget igénylő rendelkezései nem kapták meg a szükséges szavazatszámot. „A brókerek megvették az ellenzéket?” – tette fel a kérdést Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője. Tuzson Bence a szavazással kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy három hónapja még az összes ellenzéki párt úgy nyilatkozott, hogy a csaló brókerekkel szemben az emberek oldalára kívánnak állni, és támogatnak minden ilyen és ehhez hasonló fellépést.
Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint a kormány a jegybanktörvény módosításával már a fideszes brókerek újabb lopásait készíti elő, az MNB-nek pedig eddig is minden jogköre megvolt ahhoz, hogy elláthassa ellenőrzési feladatát.
A döntően uniós előírások alapján módosuló törvényjavaslat célja az átláthatóság és a versenyképesség növelése, a gazdaság élénkítése, illetve a hazai kis- és közepes vállalkozások jelentősebb bevonása a közpénzek felhasználásába. Emellett csökkentik a pályázók bürokratikus terheit, a referenciaértéket, jelentősen mérséklik az üzleti titok körét. A Lázár János az egyik legfontosabb változásnak nevezte, hogy a jövőben nem ár-, hanem minőségalapú lesz a közbeszerzés. Figyelembe veszik a beruházások életciklusát, a környezetvédelmi, helyi és szociális szempontokat, a fenntartási költségeket, míg a legalacsonyabb ár csak kivételes esetben lehet döntő.
Szorosan az ügyhöz kapcsolódik az a tegnap elfogadott büntető jogszabályokat módosító törvény, amely szerint börtön fenyegeti azokat a hivatalos személyeket, akik nem tesznek haladéktalanul feljelentést a tudomásukra jutott korrupciós cselekményekről.
Teljes cikk itt olvasható.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS