Teljesen behódolt a francia állam az LMBTQ-lobbinak, hiszen ma már ott tart az egészségügyük, hogy a több tízezer euróba kerülő nemátalakító műtéteket kifizetik a „betegeknek”, a szürkehályog-műtéteket vagy a fogászati beavatkozást – amely betegségek tényleg komoly szenvedéseket tudnak okozni a pácienseknek – viszont nem finanszírozzák. Orvosokból, jogászokból, különböző szakemberekből összeállított egyesület is van már külön a nemátalakító műtétekre, amiből évente 150 van az országban, és a francia állam pénzén időnként még a kiskorúak körében is népszerűsítik a beavatkozást.
Hihetetlen, de igaz: a francia egészségügy a feje tetejére állt. Egy nemátalakító műtét körülbelül húszezer euróba került, amit vígan átvállal a pácienstől az állam, de a szürkehályog-műtétet költségeit a betegnek kell állni. Mindezt azzal magyarázza a francia egészségügyi minisztérium, hogy a szürkehályog kevésbe befolyásolja, rontja az az életminőséget – írja az Origo a 20minutes.fr lapra hivatkozva. A hírre egy twitterező úgy reagált, hogy
egy nemváltoztató műtét 20 ezer euróba kerül és ingyen van, de a szemet vagy a fogakat érintő kezelések nem – bizony, itt prioritási problémák vannak, jól látható, hogy merre is tart a mi társadalmunk.
A bejegyzést közel 15 ezren like-olták és 10 ezren osztották meg, de a már szinte zaklatásszámba menő bejegyzések miatt a twittelőnek korlátoznia kellett fiókja hozzáférését.
Véleményterror
A nemátalakító műtétek ingyenessége már 2003 óta a közbeszéd része. Brigitte Bardot például könyvében azt írta a jelenségről, hogy
ha nem térítenék vissza a nemváltás költségeit, talán még a társadalombiztosítás lukas költségvetését is be lehetne foltozni.
A mondataiért a baloldal természetesen – a tőlük megszokott módon – meghurcolta a világhírű színésznőt, aki a migrációt sem támogatja, ugyanis szerinte túl sok muzulmán van Franciaországban.
Külön ágazattá nőtte ki magát a nemátalakító műtét
Az országban hatalmas hangsúlyt fektetnek a nemátalakító műtétekre; egy teljes hálózat épült már ki csakúgy, mint Amerikában, és jogászok, tudósok, orvosok ülnek össze egy-egy eset előtt, sőt, már egyesületet is létrehoztak. A beavatkozást hormonkezelés előzi meg, illetve pszichiátriai vizsgálat, de gyakorlatilag alig van olyan műtéti igény, amit visszautasítanának. A L’Association ORTrans transzneműeket tömörítő egyesület információi szerint Franciaországban 15 ezer magát transzneműnek való személy él; ez más becslések szerint akár a duplája is lehet. Évente egyébként átlagosan 150 nemátalakító műtétet végeznek el. A francia állam egyébként azt is gyakran finanszírozza különböző programok támogatás útján, hogy a nemváltó műtéteket 18 éven aluliak körében is népszerűsíthessék.
Forrás: Origo; Fotó: Getty Images
Facebook
Twitter
YouTube
RSS