Dúró Dóra a 2018-as választásokról beszélt a pedagógusok tüntetésével kapcsolatosan; az MSZP szerint a Fidesz az erőszakos központosítással szétverte az oktatást, emiatt az az önkormányzat, amely képes rá, vehesse vissza az iskoláját; a PM azt ígéri, az Országgyűlés elé viszi a tanárok követeléseit – cikkünk folyamatosan frissül.
Az Orbán-kormány megbuktatásáról beszélt Dúró
A Jobbik támogatja a pedagógusok által megfogalmazott követeléseket – jelentette ki Dúró Dóra szombaton sajtótájékoztatón Budapesten, azt követően, hogy a párt frakcióvezető-helyetteseként és a kulturális bizottság elnökeként részt vett a pedagógusok demonstrációján.
A párt 2016-ban „valódi konzultációt” indít az oktatási, szociális és egészségügyi ágazat szereplőivel, annak érdekében, hogy megismerje a problémáikat és hatékonyan tudjon fellépni azok megoldása érdekében – közölte az ellenzéki politikus.
A Jobbik az a párt, amely 2018-ban maga mögé tudja állítani a kormányváltó erőket és képes az Orbán-kormány megbuktatására
– jelentette ki.
Mint elmondta, a Jobbik felszólítja Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy „szálljon le a magas lóról” és hallgassa meg az emberek szavát, azokét, akik XXI. századi oktatást, egészségügyet és szociális szférát szeretnének Magyarországon. Szerinte a kormánynak nincs igaza, amikor azt mondja, hogy a pedagógusoknak csupán a botránykeltés a célja. A többi között diákok ugyanis valóban túlterheltek – tette hozzá. Ebben a helyzetben pedig egyre többen hagyják el az oktatási, egészségügyi és a szociális szektort a rossz munkakörülmények és az alacsony bérek miatt, ezen folyamatok megállítása érdekében indít konzultációt a párt – mondta Dúró Dóra.
Az MSZP szerint a Fidesz elvette a az iskolák szabadságát és önállóságát
Az MSZP törvényjavaslatot nyújt be az Országgyűlésnek, hogy az az önkormányzat, amely képes rá, vehesse vissza iskoláját – közölte az ellenzéki párt elnök-frakcióvezetője sajtótájékoztatóján. Tóbiás József elmondta, a benyújtanak egy másik, a költségvetést módosító javaslatot is, amely lehetővé teszi az intézményekben a minőségi oktatást. Egyetlen iskola sem maradhat kréta, eszközök, vagy fűtés nélkül – indokolta.
A pártelnök elmondta, hogy a választmány nyílt levélben állt ki a szombati pedagógustüntetés mellett. Értékelésük szerint a tüntetés Magyarország jövőjéről szól. A levélben azt írták, a Fidesz erőszakos központosítása szétverte az oktatást, elvette az iskolák szabadságát és önállóságát, miközben nem biztosította az egyenlő lehetőségeket. Ez pedig a pedagógusok mellett a gyerekeket és Magyarország jövőjét is veszélyezteti – áll a sajtótájékoztatón kiosztott dokumentumban. Az ellenzéki politikus azt mondta, a nyílt levél tartalma szinkronban van a magyar társadalom követeléseivel. Nincs szükség a Klebelsberg Intézményfenntartó Központra, nincs szükség arra, hogy a kormány különböző rangú tagjai megmondják, mi jó helyben. A helyiek szeretnének dönteni arról, mi jó nekik – hangsúlyozta.
Kérdésre válaszolva az MSZP elnöke emlékeztetett arra, az iskolák államosításáról szóló vitában Pokorni Zoltán, a XII. kerület fideszes vezetője, oktatáspolitikus már megfogalmazta, nyitva kell hagyni a lehetőséget, hogy azok az önkormányzatok, amelyek képesek rá, működtethessék az iskolájukat. Felhívta a figyelmet arra, hogy a vitának ez a kérdés csak egy eleme. A vita arról szól, hogy van egy központi akarat, amit végre kell hajtani vagy figyelembe lehet venni a helyi sajátosságokat – fejtette ki. Tóbiás József szerint életszerűen kell működtetni az intézményeket.
PM az Országgyűlés elé viszi az iskolák követeléseit
A Párbeszéd Magyarországért hétfőn a parlamentnek benyújtja azt az országgyűlési határozati javaslatot, amelyben felszólítja a kormányt, hogy teljesítse a Herman Ottó és a Teleki Blanka Gimnázium által megfogalmazott oktatási követeléseket. A párt szombati közleménye szerint a miskolci Herman Ottó és a budapesti Teleki Blanka gimnáziumok pedagógus és diákszervezetei pontosan megfogalmazták a követeléseiket, látszik, hogy azonnali intézkedésekre van szükség.
Az általuk benyújtott javaslatban szerepel többek között egy új alaptanterv megalkotása, a tanárok és a diákok terheinek azonnali csökkentése, a tankötelezettségi korhatár visszaállítása 18 évre, a Klik megszüntetése és a pedagógusok azonnali béremelése.
Forrás: MTI/MTI/MTI
Fotó: Marjai János/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS