Már a látszatra sem ügyelnek Brüsszelben, az Európai Parlament LIBE-bizottsága például egy olyan delegációt küldött Magyarországra vizsgálódni, amelyiknek az egyetlen magyarországi tagja Donáth Anna, momentumos politikus – jelentette ki a XXI. Század Intézet vezető elemzője legújabb videóelemzésében. Deák Dániel felhívta a figyelmet arra is, hogy LMBTQ és migránspárti képviselők jöttek vizsgálódni Magyarországra, hiszen a legfőbb céljuk, hogy egy hazánkat elítélő jelentést írjanak, amelytől azt várják, hogy a gyermekvédelmi törvényt semmissé teszi. Az elemző kitért arra is, hogy ahogyan korábban a bevándorlás kérdésében is úgy most is, a szuverenitásunkról van szó. Magyarország azonban nem enged a nyomásnak, a jól működő gazdaságnak köszönhetően már anyagilag sem vagyunk zsarolhatók, amire úgy tűnik Brüsszel is rájött.
Deák Dániel részletes elemzésében felhívta a figyelmet, hogy a három napig Magyarországon vizsgálódó delegációt az a Gwendoline Delbos-Corfield francia zöld politikus vezeti, aki Judith Sargentini utódjának számít. A küldöttség többsége pedig migráció, illetve LMBTQ-párti, egyetlen magyar tagja pedig az a momentumos Donáth Anna, aki rendszeresen a hazánknak járó uniós források felfüggesztését követeli. Az elemző úgy fogalmazott:
Már a látszatra sem ügyelnek tehát Brüsszelben, ez az eset nagymértékben hasonlít ahhoz, amikor a gyermekvédelmi törvényt elítélő EP-határozat tervezete jelentéstevőjének egy homoszexuális és pornográf tartalmú anyagok terjesztése miatt két év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt máltai politikust bíztak meg.
A mostani jelentést Deák szerint a 2022-es kampány során akarja felhasználni a kormány ellen az ellenzék. Az elemző felhívta a figyelmet, hogy a hazánkba látogató politikusok egyeztettek többek között Karácsony Gergellyel, Gyurcsány Ferenccel, Fekete-Győr Andrással és Jakab Péterrel is. A meghallgatáson az RTL Klub, a Klub Rádió, a 168 óra, a Political Capital, illetve a közmédia és az Origo képviselte a sajtót, az ellenzéki szervezetek közül pedig meghallgatták az Amnesty Internationalt, Magyar Helsinki Bizottságot, Magyar LMBT-szövetséget és Menedék Migránsokat Segítő Egyesület képviselőit. Deák Dániel úgy véli:
Az újabb támadások hátterében az húzódik meg, hogy a 2015-ös migrációs válság következtében új frontvonal jött létre Európában: a nemzeti önrendelkezés elvére hivatkozó, a hagyományos értékeket védelmező szuverenitáspárti erők végérvényesen szembe kerültek a nemzetek feletti érdekeket képviselő, identitás nélküli olvasztótégely létrehozását célként kitűző globalistákkal.
Az elemző arról is beszélt, hogy a brüsszeli nyomásgyakorlás keretében pénzügyi eszközökkel is igyekeztek megfenyegetni Magyarországot, az úgynevezett helyreállítási alap forrásainak visszatartásával próbálták meg hazánk politikai álláspontját megváltoztatni, ám a stabil gazdaságnak köszönhetően ez a tervük befuccsolt, amit feltehetően már a brüsszeli bürokraták is tudnak.
Forrás: XXI.szazadintezet.hu. Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS