A magyar családpolitika nemcsak a nemek, hanem a nemzedékek közötti egyenlőségre is figyelmet fordít – mondta amerikai idő szerint kedden este New Yorkban Beneda Attila, a Miniszterelnökség családpolitikáért felelős helyettes államtitkára. Ennek fényében vezettük be a 25 év alattiak személyi jövedelemadó alóli mentességét, adtuk vissza a gyermeket nevelő családoknak a tavalyi évből származó személyi jövedelemadót, vagy éppen vezetjük újra vissza a 13. havi nyugdíjat – fogalmazott a helyettes államtitkár a magyar családpolitikáról, a fiatalok támogatásáról és a tehetséggondozásról szóló rendezvényen, amelyet Magyarország állandó ENSZ-képviseletén tartottak.
Beneda Attila arra is felhívta a figyelmet, hogy Magyarország a nemzeti összterméke (GDP) 6,2 százalékát, mintegy 3500 milliárd forintot fordít a családokra, amely nemzetközi szinten is kiemelkedő. A helyettes államtitkár szerint egyebek között ennek is köszönhető, hogy Magyarországon jelentősen megnőtt a gyermekvállalási kedv, és a teljes termékenységi arányszám emelkedése a legnagyobb mértékű az Európai Unió tagállamaiban.
Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy sok tehetséges fiatal van Magyarországon, és hogy New Yorkban is bemutathatjuk a tehetséggondozó programjainkat
– erről beszélt a fiatalokért felelős helyettes államtitkár. Rácz Zsófia kiemelte: a magyar kormány a jövőben is mindent elkövet majd, hogy támogatni tudja a fiatalokat az életkezdésben, a pályaválasztásban és a tehetséggondozásban. A helyettes államtitkár szerint a fiatalok egyéni versenyképességét növelő intézkedések – mint például a nyelvvizsgadíj visszatérítésének vagy az ingyenes KRESZ-vizsga lehetőségének – célja, hogy erősítsék a fiatalok munkaerőpiaci helyzetét. Rácz Zsófia kiemelte: sokszor előfordul, hogy a tehetséges fiatalok “nem kapják meg azt a reflektorfényt”, amelyet megérdemelnének, ezért jó, hogy a mostani New York-i rendezvényen több magyar diák is elmondhatta, mit adott számára a Nemzeti Tehetségközpont és a Stipendium Peregrinum program.
Lantos Krisztina, a Nemzeti Tehetség Központ ügyvezetője előadásában úgy fogalmazott: Magyarországon a tehetséggondozás kiemelt nemzeti ügy. Mint mondta, hazánk évről évre egyre nagyobb összeget fordít a tehetséges fiatalokra, és ez 2022-ben már eléri a 4,4 milliárd forintot.
Magyarország kis országnak tűnik a világ legnagyobb államaihoz képest, de bízunk abban, hogy az egyedi tehetségprogramok láthatóvá teszik a globális tehetségtérképen
– tette hozzá. A magyar delegáció tagjai hétfőn részt vettek az ENSZ nők helyzetével foglalkozó bizottságának ülésén, ahol Beneda Attila felszólalásában elmondta: a nemek közötti egyenlőség megteremtése, valamint a nők és lányok helyzetének javítása olyan cél, amely mellett Magyarország már régen elkötelezte magát.
A nők aktivisták, szakértők, pozitív változások ösztönzői és példaképek, ezért is szükségszerű és sürgős, hogy világszerte biztosítsuk részvételüket a politikai és döntéshozatali folyamatokban
– fogalmazott hétfőn a családpolitikáért felelős helyettes államtitkár. Beneda Attila arra is felhívta a figyelmet, hogy a magyar kormány 2010-ben egyedülálló, átfogó családpolitikát dolgozott ki, amelynek része, hogy elősegítse a nemek közötti egyenlőséget és a nők helyzetének erősítését, egyebek mellett azzal, hogy mindenkinek azt a támogatást nyújtja, amelyre szüksége van.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balázs Attila
Facebook
Twitter
YouTube
RSS