A Momentum nem adja fel, és továbbra is az egyetlen olyan dologgal foglalkozik, amivel még emlékeztetni tudja az embereket a létezésére: megpróbál lebontani egy építkezési kordont. Az persze nem várható, hogy a párt ezzel szavazókat is szerezne, de legalább Facebookon jól mutatnak, a nyári szünidőben unatkozó fiatalok aztán később egy koporsót cipeltek a Belügyminisztérium épülete elé és még gyászbeszédet is mondtak.
Nyolcadszor is nekiesett a Momentum képviselőcsoportja a budai vár előtt felállított építkezési kordonnak. A párt közösségi oldalán közzétett élő közvetítés szerint a Színház utca mindkét oldalánál leszedték és lefektetve egymásra helyezték a szabad elhaladást meggátló fémrácsokat. Úgy tűnik, a nyári szünidőben sem tudnak ellenállni a kordonbontás lehetőségének, néhány fiatal ma is feltűnt a Momentum szervezésében a Karmelitánál, hogy önkéntes bontási tevékenységgel hívják fel a figyelmet arra, hogy még mindig diktatúra van.
A Momentum a kordonbontással tiltakozik a kormány rossz oktatáspolitikája ellen és felhívja a figyelmet rá, hogy milyen elkeserítő állapotok uralkodnak a hazai oktatási rendszerben. Többek között ezért is vittünk fekete zászlókat a Karmelitához, és később, a mai nap folyamán ezért helyezzük koporsóba az oktatást
– írta közleményében a sokadik próbálkozás kapcsán a párt.
A mai kordonbontás után jelképesen eltemette a magyar közoktatást a Momentum – a Belügyminisztérium elé vittek egy koporsót és még gyászbeszédet is mondtak
„A magyar oktatás az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb áldozata, a koporsóba pedig az utolsó szöget a kormány a státusztörvénynek nevezett bosszútörvénnyel verte be. Ahelyett, hogy a kormány a jövőt választotta volna, az amúgy is romokban heverő oktatási rendszeren segítségnyújtás helyett csak tovább rontott, soha nem látott tanárhiányt okozva” – írták közleményükben, a gyászbeszédet pedig Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezető-helyettese tartotta.
„A magyar oktatásnak mindig is hányattatott sorsa volt, a hatalom mindig fente rá a fogát, de a jelenlegi állampárt az, amelyik szabályszerűen elüldöz mindenkit az oktatásból, tanárt és diákot egyaránt” – mondta Bedő Dávid, aki emlékeztetett arra, hogy néhány héttel ezelőtt a Momentum 5 ezer fekete zászlót tűzött ki tiltakozásképpen a státusztörvény szintén a Belügyminisztérium elé, utalva a felmondani kívánó tanárok számára.
Forrás: Facebook; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS