Thilo Sarrazin legújabb könyve nagy vihart kavart Németországban – írja a 888.hu. A lap szerint ez nem meglepő, hiszen annak témája az iszlám, mely az SPD egykori politikusa szerint hatalomátvételre készül Európában. A 888.hu szerint Sarrazin könyve már a megjelenése előtt botrányt váltott ki, hiszen az országban uralkodó politikai korrektség révén a téma túlságosan kényesnek számít. A kiadó először nem is volt hajlandó kiadni, a szociáldemokrata SPD – melynek Sarrazin mindmáig a tagja – pedig kizárással fenyegette meg a szerzőt. Ebből az apropóból az osztrák Kronen Zeitung készített egy terjedelmes interjút az egykori politikussal.
A lapnak adott interjújában Thilo Sarrazin az 500 oldalas könyvéről elárulta, hogy megszakításokkal kereken egy évig dolgozott rajta, melynek nagy részét nem az írás, hanem az adatok összegyűjtése tette ki, valamint a Korán elolvasására és tanulmányozására is egy hónapot fordított – írja a 888.hu.
Most már értem, mit akar mondani a Korán, és ezáltal azt is megértem, hogyan gondolkodik sok muszlim
– mondta a Kronen Zeitungnak a szerző, aki azt is elárulta, hogy a könyv munkacíme az „Az iszlám veszélye” volt, ez azonban kissé absztraktnak hangzott, ezért esett a választása az „Ellenséges hatalomátvételre”, hiszen álláspontja szerint végeredményben ez határozza meg a muszlimokat.
Mentalitásukkal formálják a rendszert, és ha egyidejűleg megnő a számuk, akkor valamikor átveszik a társadalmat. Emögött nincs semmiféle mesterterv, ez egyszerű matematika
– jelentette ki az interjúban.
Hogy miért is számít ez a hatalomátvétel ellenségesnek, arra a szerző úgy válaszolt, hogy a muszlimok többsége ellenségesen viselkedik a német társadalom értékeivel szemben, amit azonban nem is nagyon tud nekik felróni, mivel ők nem értik a német (és összességében az európai) társadalmat. A könyv szerzője felidézte, hogy Németországban, Ausztriában és az Európában élő muszlimok 50-90 százaléka az iszlám szó szerinti interpretációjának a követője, és valóban fundamentalista.
Ez az arány a fiatalabb generációknál sajnos egyre nő. Engem leginkább az érdekelt, hogy mi az az iszlámban, ami a muszlimokat ennyire befolyásolja
– fejtette ki a lapnak Sarrazin, aki úgy véli, nincs értelme annak a kérdésnek, hogy az iszlám Németországhoz tartozik-e:
A legtöbb muszlim, aki Németországban és Európában él, nem tekinti magát a nyugati társadalom részének. És ez itt a lényeg: hogy ők akarnak-e hozzánk tartozni, nem az, hogy mi magunkhoz számoljuk-e őket.
Thilo Sarrazin az iszlám tanulmányozása mellett a könyvben egy határozott álláspontot is megfogalmaz, miszerint a migráció megállítására van szükség, ezen túlmenően pedig a fejkendőviselés betiltására az iskolákban, illetve számos más intézkedésre, melyek a szociálpolitikát is érintik. A közgazdász szerint Európa minden egyes államának megvan a szuverén joga, hogy eldöntse: ki jöhet hozzánk és ki élhet nálunk.
Ezt az alapvető jogunkat nem engedhetjük el magunktól
– szögezte le a Kronen Zeitungnak.
Az SPD egykori politikusa azon véleményének is hangot adott, miszerint a genfi menekültügyi egyezmény megváltoztatása is indokolt lenne a jelenlegi helyzetben, mivel azt 1951-ben az európai menekültek számára adták ki, és csak a hatvanas évek közepén terjesztették ki – szükségtelenül – az egész világra. Sarrazin szerint az egyezménytől függetlenül is sokkal észszerűbb lenne, ha menekülteket a hazájuk közelében szállásolnák el.
Az afrikai menekültek Afrikába tartoznak, a közel-keleti menekültek a Közel-Keletre, az afgán menekültek Afganisztánba vagy Pakisztánba
– jelentette ki a szerző, aki szerint ezáltal minden menekült a sajátjához hasonló kultúrában élhetne.
Arra a kérdésre, hogy miért is ne jöjjön több muszlim Európába, Sarrazin a következő választ adta:
Mert két-három generáción belül a nálunk élő muszlimok magas születési rátája és a bevándorlási tendencia alapján Ausztriában, Németországban és Európában az emberek többsége muszlim lesz. Ha ezt nem akarjuk, meg kell állítanunk a bevándorlást. Aki nem akarja ezt megállítani, az beletörődve jóváhagyja.
Thilo Sarrazin szerint az a legnagyobb probléma az iszlámmal, hogy a híveik azt hiszik, hogy az a világ feletti uralkodásra rendeltetett, emiatt pedig mind a hitetleneket, mind a más vallások követőit lenézik. Ez azonban egy másik problémát is generál, ugyanis ezen meggyőződésük miatt kevésbé sikerorientáltak, az iszlám tehát hajlamos az elmaradottságra.
A német belpolitikai viszonyokra rátérve a szerző az osztrák lapnak arról beszélt, hogy nem csodálkozik sem az AfD, sem pedig az FPÖ megerősödésén Németországban és Ausztriában, mivel a normális emberek nagy része – a bevándorlási válságnak köszönhetően – ma már nem bízik a hatalmon lévő, mainstream pártokban. Az őt és a könyvét érő kritikák, valamint az uralkodó német közbeszéd kapcsán Sarrazin a következőket mondta:
Azt a növekvő tendenciát látom, hogy a valóságnak azon részeit, amik nem tetszenek, egyszerűen elhallgatják. Már néhány SPD-politikus is mondta, hogy a könyvemet semmilyen körülmények között nem fogja elolvasni. Erre azt tudom mondani: »Jó, akkor maradjanak csak tudatlanok.«
Forrás: 888.hu; Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan
Facebook
Twitter
YouTube
RSS