Felmerült Vida Ildikó lehetséges utódjának neve, amelyre Lázár János miniszter egy tegnapi sajtótájékoztatón úgy reagált: a regnáló NAV elnök munkájával elégedettek, így nem látja okát Vida távozásának. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter ugyanakkor májusban olyan törvénymódosító javaslatot nyújtott be, amely külön kitér a NAV elnök lemondatásának lépéseire.
Ahogy az tegnap nálunk is megjelent, a zöld dossziéja és korrupciós vádjai miatt elhíresült Horváth András egykori NAV alkalmazott információi szerint megvan Vida Ildikó NAV elnök lehetséges utódja. Horváth információ szerint a közép-magyarországi régiót irányító Tamásné Czinege Csilla lehet az adóhatóság következő elnöke.
Horváth a Népszabadságnak számolt be a lehetséges választásról és kitért rá: információi szerint a hivatal működését jól ismerő, belső személy lesz az utód. A régióvezető Tamásné szakmai felkészültségéhez kétség sem fér. Korábban az APEH Dél-alföldi Regionális Igazgatóságának vezetője volt, majd a NAV Közép-magyarországi Regionális Főigazgatóságának főigazgatója lett. A lehetséges jelölt állítólag jó viszonyt ápol Nyerges Zsolt Közgép-elnökkel és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterrel is.
Kedden, a Magyar Mérnöki Kamara (MMK) és a Magyar Építész Kamara (MÉK) elnökeivel tartott közös budapesti sajtótájékoztatóján Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter ugyanakkor a Vida-kérdésben úgy fogalmazott: a NAV elnöke jól végzi a dolgát, nőttek az adóbevételek, nem látja okát Vida távozásának.
Fontos megjegyezni, hogy a 2011-ben NAV-vá alakult korábbi Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal és a Vám- és Pénzügyőrség működését a Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló 2010. évi CXXII. törvény szabályozza, ám ebben nem szerepel milyen eljárást kell követni abban az esetben, amennyiben egy vezetői munkakörről szeretne valaki lemondani a NAV szervezetében.
Varga Mihály Nemzetgazdasági Miniszter azonban 2015 májusban törvényjavaslatot nyújtott be a szabályozás bővítésére. A javaslat alapján a lemondási idő 30 nap lenne, de az érintettel ennél rövidebb időben is megállapodhatnak. A vezetői munkakörről történő lemondás esetén az érintett számára másik, nem vezetői munkakört vagy alacsonyabb vezetői munkakört kell felajánlani. Amennyiben az érintett a felajánlott munkakört nem fogadja el, azt egyben a jogviszonyról történő lemondásnak kell tekinteni, és az érintettet – másik, felajánlható munkakör hiányában – fel kell menteni.
A javaslat indoklásából egyébként számos változtatás mellett az is világossá és egyértelművé válik, hogy az új közszolgálati életpálya a vártnál korábban, 2016. január 1-ig bevezetésre kerül a kormány jelenlegi szándéka szerint, ami eltér az eddigiekben megjelölt lehetséges időpontoktól.
PESTISRÁCOK.HU
Forrás: victorism.blog.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS