Bár erős várnak tűnik a Fidesz vasárnap elért kétharmados parlamenti többsége, a kormánypárt figyelme nem lankadhat, volt ugyanis olyan egyéni jelölt vasárnap, aki egymaga meg tudta kétszerezni a pártjára leadott szavazatok mennyiségét, egyik párttársa pedig még ezt is jócskán megduplázta. Orbán Viktor negyedszer megválasztott miniszterelnökként sem dőlhet hátra, mert vidéken néppártosodási szakértők, futurológusok játszhatják ki vizsla figyelmét.
Mindent megpróbáltak, a végsőkig küzdöttek azok a pártok, illetve azok képviselőjelöltjei, akik a 2018-as országgyűlési választások eredményei szerint kitartó igyekezetük ellenére sem sikerült széles tömegeket megszólítaniuk.
Duplázógép
A vasárnapi voksolást a listák aljáról felfelé értelmezve az abszolút győztes egyéniben az Egységes Roma Párt reménysége, Fényes Józsefné, aki a Nógrád megyei egyes számú választókerületben “hasított“, és kettő, azaz kettő szavazatot gyűjtött be. Amennyiben feltételezzük, hogy Fényesné magára adta le az egyik voksot, úgy levonhatjuk azt a következtetést, hogy a másik szavazattal megkétszerezte a pártja programjában, és a jelöltjük alkalmasságában hívő emberek számát. Bár Fényes Józsefné ezzel együtt sem jutott mandátumhoz, azt azért beláthatjuk, hogy az említett duplázás nem lebecsülendő teljesítmény, ilyen eredményről még Orbán Viktor sem merne álmodni.
Néptelen párt
A nógrádi asszonyhoz képest valóságos tömegmozgalmat tudhat maga mögött az ugyancsak rendíthetetlen harcosként ismert Szitai Béláné, aki Borsodban a Közösen Egymásért Demokratikus Néppárt szupersztárjaként lazán behúzta a négy szavazatot az egyes választókörzetben. Feltételezhető, hogyha Vona Gábor nem ült volna fel egy, a képességeit tekintve néhány konfekciómérettel nagyobb lóra, hanem őszintén, és alázattal kikérte volna Szitainé tapasztalatait a néppártosodás problematikájáról, akkor még mindig a Jobbik elnöke lehetne.
Egységes ötös
Ha Fényes Józsefné duplázott, akkor Lakatos Krisztián egy laza mozdulattal a sztratoszférába repítette fel az Egységes Roma Pártot Borsod megye kettes körzetében, ahol öt voksot sikerült elérnie. A vátesz és politikai guru Lakatos a választási rendszer sajátosságai miatt ugyan nem jutott mandátumhoz, a PestiSrácok.hu-nak név nélkül sem nyilatkozó Nagyon Híres és Nagyon Okos Politológusok – akik olyan tűpontosan megjósolták a vasárnapi végeredményt is – portálunknak azt mondták, Lakatos Krisztiánra oda kell figyelni, mert igazából 2022-re gyúr, és akkor Fényesnével összefogva ketten komoly veszélyt jelenthetnek az egyébként egy százalékot sem elérő Együtt pártra.
Legyen egy….párt
A kishalak mezőnyében ugyancsak öt szavazatot szerzett Jász-Nagykun-Szolnok megye kettes körzetében a helyiek által csak voksharácsolóként emlegetett Keskeny Ferenc, az Iránytű nevű alakulat jelöltje. Az szavazatdömping nem a véletlen műve, az Iránytű a Nagyívű Gondolatok és Kezdeményezések Eszenciája, a honlapján lévő krédóját összegezve arra a következtetésre juthatunk, hogy az Alapító Atyák Magasztos Céljaik érdekében azért alapították a pártjukat, hogy legyen egy pártjuk.
Társadalmi fejlődés
Utóbbi körzet a titánok harcának helyszíne volt, ott indult ugyanis a NET Párt képviseletében Kerezsiné Kádár Éva Erika, aki a pokoli csata eredményeképpen ugyancsak öt szavazatot zsebelt be. A NET párt nem az amatőrök ligájában játszik, a futurológusokból álló társaság az idei választások előtt abban határozta meg küldetését, hogy változtatni kell, mivel a jelenlegi struktúra már idejétmúlt, véleményük szerint manapság a választásokon már nem pártoknak és azok jelöltjeinek kéne versenyezniük. Az alakulat tagjai nem a levegőbe beszélnek, pontosan meghatározták a Társadalmi Fejlődés Egyetlen Értelmes Útját is, amely úgy szól, hogy a lehetséges jövőképek közül a legmegfelelőbbet kell kiválasztani. A NET Párt Facebook-profilján a választás előtt indul be egy kicsi mozgás, előtte pedig hat évig egyetlen bejegyzés árválkodott rajta. A laikusok azt gondolhatnák, hogy a párt a nevével kissé ellentmondásos módon nem foglalkozik az innovációval, de szakértőink szerint ez nem így van, a hosszú hallgatás annak tudható be, hogy a párt tagjai a politika minden csínját-bínját a művészet legfelső szintjére fejlesztették már. Kerezsiné a többiekhez hasonlóan sajnos nem jutott mandátumhoz.
Fotó: Youtube
Facebook
Twitter
YouTube
RSS