A Soros-hálózatba becsatornázott, egymással többszörösen összefonódó csoportok szervezik és bonyolítják le a baloldali szivárványkoalíció idei előválasztásának minden mozzanatát és aspektusát, a mozgósítástól kezdve a szavazatok számlálásán át a különböző nyomtatványok és kampányanyagok terjesztéséig. A baloldal egyéni országgyűlési képviselőjelölti válogatóját menedzselő tucatnyi NGO legtöbbje vagy közvetlenül részesül Soros György támogatásából, vagy olyan személyek vezetik a „civil” kört, akik a tőzsdespekuláns más szervezeteiben tevékenykednek – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.
A lap megjegyzi, hogy a Főnix Mozgalom elsősorban a fiatalok számára szervez képzéseket, ennek megfelelően vélhetően kifejezetten az ifjabb szavazók mozgósítására fognak koncentrálni. A mozgalom 31 alapítója között megtalálható Ámon Ada, Karácsony Gergely főpolgármester klímaügyi főtanácsadója és egyben a főváros klíma- és környezeti egységnek a vezetője. Ámon korábban az Energiaklub elnöke volt, amely szervezet 2015–2016-ban összesen közel 37 és fél millió forint támogatásban részesült a Nyílt Társadalom Alapítványtól.
Ferge Zsuzsa és Setét Jenő
Ferge Zsuzsa baloldali szociológus – aki 1995 és 2001 között a Soros Alapítvány szociális kérdésekkel foglalkozó szakkuratóriumának tagjaként dolgozott – szintén alapító tag. Ahogyan Setét Jenő roma polgárjogi aktivista is, a Nemzeti Kisebbségi Jogvédő Iroda (NEKI) munkatársa, amelyet a honlapjuk szerint a Magyar Soros Alapítvány és a Nyílt Társadalom Intézet is támogat. Az előválasztás lebonyolítását a Számoljuk együtt! mozgalom végzi, amelynek kezdeményezője a Magyar Európai Nők Fóruma Egyesület. A szervezet rendszeres aláírója a nyílt társadalom hálózatához tartozó magyar baloldali civil szervezetek kezdeményezéseinek, így a társadalombiztosítási rendszerrel kapcsolatosan, az MTA átszervezésének ügyében és a gyöngyöspatai romáknak megítélt kártérítés kifizetéséért is közösen álltak ki.
Drága mulatság az előválasztás
A Magyar Nemzet rámutat, hogy az előválasztás minden mozzanatában a Soros-hálózat szervezetei és bizalmi emberei bukkannak fel, a baloldali jelöltek 106 egyéni választókörzetre kiterjedő válogatása minden eddigi hasonló kezdeményezésnél nagyságrendekkel többe kerül. A szavazatszámlálást végző mozgalomnak például mintegy húszezer szavazókörbe kellene civil szavazatszámlálókat delegálnia, a Nyomtass te is! pedig 12 500 aktivistát szeretne toborozni. Az aHang kampányigazgatója, Hajdú Gergely pedig az év elején arról számolt be, hogy addig mindössze 4,5 millió forintot gyűjtöttek össze, ám a célkitűzésük ötvenmillió forint.
Forrás: MTI; Fotó: image.ch/Photo Mirko Ries
Facebook
Twitter
YouTube
RSS