A Hír TV Magyarország élőben című műsorában Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora ismertette, hogy az egyetemet miként érinti a koronavírus terjedésének megfékezését szolgáló veszélyhelyzet, míg Prof. Dr. Ternák Gábor, a Pécsi Egyetem professzora a hazai helyzetet értékelte.
Prof. Dr. Ternák Gábornak, a Pécsi Tudományegyetem professzorának Velkovics Vilmos műsorvezető azt a kérdést tette fel, hogy mennyire tartja hatékonynak egy világjárvány megállítása esetében, hogy korlátozzák az emberek mozgását. A professzor szerint a kormány ezzel a döntésével elébe ment egy várható, sokkal rosszabb helyzetnek. Hozzátette: Magyarország jól áll a koronavírus-fertőzés tekintetében, de várható még rosszabbodás. Hangsúlyozta: a külföldi diákok szűrésére megfelelő tesztet kell alkalmazni.
Húsbavágóan érintik a SOTE-t a kormány intézkedései, hiszen be kell zárni az egyetemet
– vezette fel a témát a műsorvezető. Erre Merkely Béla, a felsőoktatási intézmény rektora azt felelte, hogy számoltak ilyen intézkedésekkel: követik az olyan nagy egyetemek intézkedéseit, mint a Harvard. Ott már egy héttel ezelőtt nem tartottak meg olyan előadásokat, amelyeken egyszerre több, mint 100 fő vett részt zárt térben. Elhangzott, hogy a Semmelweis Egyetemre mintegy 12 ezer hallgató jár, közülük megközelítőleg 4 ezer külföldi. Nekik igyekeznek most az ismereteket távoktatási formában átadni. A következő két napra rektori szünetet rendeltek el, ezt egy egyhetes tavaszi szünet követi majd – hangzott el. Merkely Béla beszélt arról is, hogy a 22-24 éves korosztályra szinte veszélytelen a vírus, de ha megfertőződnek, akkor is csak enyhe lefolyású betegség alakul ki náluk. Ez igaz az iráni diákok esetében is. A veszély inkább a mobilitásban rejlik: a diákok az idősebb korosztály tagjait megfertőzhetik. A beszélgetés végén a rektor arra is kitért, hogy igyekeznek ezt a félévet a lehetőségekhez mérten optimális időben befejezni.
Forrás: Hír TV; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS