Meghálálja Soros György, hogy Spanyolországban fogadták az álcivil ügynökei Afrikából áttaxizott migránsokkal teli hajóit. Pedro Sánchez, az ország baloldali miniszterelnöke a madridi miniszterelnöki rezidencia épületében, a Moncloa-palotában találkozott a milliárdos spekulánssal szerda este. Soros rajta kívül Josep Borrell i Fontelles külügyminiszterrel, az Európai Parlament 2004–2007 közötti elnökével is megbeszélést folytatott. Bizonyára mindkettejükkel mélyen civil, és egyáltalán nem politikai természetű dolgokról ejtett szót a „nagy filantróp”…
A nagyjából másfél órás megbeszélésről a spanyol OK Diario című lap szivárogtatott ki információkat. Az amerikai milliárdos és a baloldali spanyol miniszterelnök között érdekes módon a titkos egyeztetés azután történt meg, miután az SOS Méditerranée és az Orvosok Határok Nélkül sorosista álcivil szervezetek által fenntartott Aquarius nevű, migránscsempészettel foglalkozó Soros-hajónak Sánchez engedélyezte a kikötést Valencia városában, 629 illegális bevándorlóval a fedélzetén. Soros Györgynek és Pedro Sáncheznek még van egy nagy közös terve: mindketten el akarják távolíttatni a két marokkói spanyol enklávé, Ceuta és Melilla köré emelt 6 méter magas dupla kerítésről a szögesdrótot, annak érdekében, hogy az ott átmászni próbáló migránsok ne sérüljenek meg. Az erősen bevándorláspárti spanyol kormányfő egy rádióbeszédében kiemelte, hogy mindent meg fog tenni a szögesdrót eltávolítása érdekében.
Visszaszorult a spekuláns
A Breitbart szerint Sorosnak azért érdeke szorosabbra főzni a kapcsolatát Sánchezzel, mivel a spekuláns folyamatosan teret veszít az EU többi tagállamában. Közép-Európában nagyon meggyengült Orbán Viktor áprilisi, sorozatban harmadik kétharmados győzelme után, de a tavalyi cseh és osztrák választások eredményei miatt is lassan, de biztosan csökken a befolyása a régióban. Jelenleg egyetlen (gyenge) szövetsége van Közép-Európában, Andrej Kiska szlovák államfő, de ő már közölte, hogy a 2019. március 9-én rendezendő köztársaságielnök-választáson nem indul, ráadásul a szlovák miniszterelnökre sem számíthat Soros. Ausztria keményen bevándorlásellenes, és Olaszországban is visszaszorult a bevándorláspárti spekuláns, miután megalakult az új római kormány, amelynek a belügyminisztere, Matteo Salvini keményen fellép Soros helyi kitartottjaival szemben. A Brexit miatt Nagy-Britanniában is csökken a befolyása, az Európai Unió fontos tagállamai közül így a baloldali kormány vezette Spanyolország az, ahol érdemi ráhatása lehet a történésekre, ráadásul az EU határállamáról van szó, amelynek a Marokkóval szomszédos enklávéin keresztül akár újabb bevándorlási útvonalakat is lehetne nyitni Afrikából Európa felé. Pedro Sánchez személyében minden bizonnyal megtalálta erre a megfelelő partnert.
forrás: Origo
Facebook
Twitter
YouTube
RSS