A fő cél, hogy egy fenntartható, erősödő növekedési pályára álljon a magyar gazdaság, az új intézkedésekről akár már májusban is tárgyalhat az új kormány.
Ha az a cél, hogy a növekedés intenzívebb legyen, akkor a hitelezés nagy szerepet kaphat a jövőben, mert valamiből ezt finanszírozni kell, és ma már lényegesen olcsóbbak a kamatok – fejtette ki az M1 Ma este című műsorában Boros Imre közgazdász. Megjegyezte, a bankrendszer lassan realizálja, hogy ha a pénzintézetek meg akarnak élni, akkor érdemes foglalkozniuk a sok kis- és középvállalkozással (kkv) is. Boros pozitívnak értékelte, hogy a bankrendszerben ma már a tulajdonosok fele magyar.
Boros Imre elmondta, hogy a 2010-től 2018-ig tartó időszakban a gazdaság nagyjából felszívta a rendelkezésre álló munkaerőt, ezért a jövőben arra kell építeni, hogy a foglalkoztatott munkaerő egyre több értéket termeljen, amit elsősorban a munkahelyek kétharmadát adó kkv-knál lehet elérni.
Igazándiból a munka termelékenységét kell emelni: tehát a következő időszaknak arról kell szólni, hogy a gazdasági növekedés fő forrása a termelékenység emelése és a hatékonyságjavulás
– magyarázta Boros Imre.
Arról is beszélt, hogy a következő időszakban valószínűleg várható még munkaadói tehercsökkenés is, hiszen az adók nagy részét a munkavállalók fizetik be, így az áfa, vagy a jövedéki adó. Azzal kapcsolatban, hogy a Takarékbank nem zárja ki, hogy 5 százalék feletti legyen a növekedés, úgy vélekedett: a nemzetközi szervezetek Magyarország gazdasági növekedését az elmúlt években mindig alulmérték, azonban mára bebizonyosodott, hogy a magyar„unortodox” modell rendkívül jónak számít.
forrás: Híradó.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS