Érdekes: az olyan cégek, ahol Magyar Péter öccse is megfordult, valahogyan mindig kapcsolatban álltak a Volánnal, a Diákhitellel vagy a Tisza párttal. Radnai Márk – micsoda meglepetés – egy hangfelvételen beszélt arról ugyanis, hogy Magyar Márton a Tiszától is felvesz pénzeket. A Magyar-család politikai elköteleződésére vall, hogy a kisebbik testvér a Jobbikhoz és a DK-hoz is be volt kötve. És persze, bizony, Mészáros Lőrincnél is.
Miközben Magyar Péter előszeretettel „maffiázza” a kormányt, a Tisza párt elnökének testvére komolyabb karriert fut be rövidebb idő alatt, mint Azahriah a toitoi-os nemi aktusától egészen a teltházas Puskás Aréna-koncertekig.
Magyar Mártonról ugyanis kiderült, hogy nemcsak az Indamediával volt szerződése, hanem a Tisza Párttól is kapott pénzeket. Erről Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke beszélt egy titokban rögzített, a Magyar Nemzet birtokába került hangfelvételen, amellyel lebuktatja Magyar Pétert, aki eddig azt hangoztatta, öccsének semmi köze a pártjához.
A gének előnye
Persze a vak is látja, hogy jövedelmező Magyar Péter rokonának lenni. Magyar Márton először havi 750 ezret, összesen 8,2 milliót kapott a Volánbusztól, amikor bátyja a cég igazgatóságában ült. Majd amikor Magyar Péter a Diákhitel Központot vezette, akkor egy PlanB Magyarország Kft. nevű céggel kötött többszörösen túlárazott megbízási szerződést. Az erről szóló cikket ráadásul nem a „propagandamédia,” hanem a kormánypártisággal nem vádolható Átlátszó írta meg a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) vizsgálata alapján.
Azt pedig már a magát szintén „függetlennek” valló lap, a Média1 mutatott rá, hogy akkoriban éppen a cég munkatársa volt Magyar Márton, hiszen a Tisza mostani vezetője 2019 júniusában vette át a Diákhitel Központ vezérigazgatói posztját, nem sokkal később, 2019. augusztus elsejétől testvére a PlanB alkalmazottja lett.
Az is kiderült, hogy a kft. mintegy hat hónapon át foglalkoztatta Magyar Mártont projektmenedzserként, és ezért havi háromszázezer forint fizetést kapott. Magyar Péter testvére – a Tisza Párt tájékoztatása szerint – 2020 februárjában maga mondott fel, de azt nem írták meg, miért döntött így.
Média1: “Mészáros Lőrinc cégében is dolgozott”
Mindenesetre a felmondás után sem maradt munka nélkül.
Amikor Brenner Koloman bejelentette jelöltségét a főpolgármester-választásra, a kampánycsapatban ismét felbukkant Magyar Márton neve.
Ám, amikor Magyar Péternek feltették a kérdést, hogy testvére dolgozott-e együtt a Jobbik főpolgármester-jelöltjével, azt válaszolta, ezt nem tudja megerősíteni. Annyi bizonyos, hogy a kisebbik testvér otthagyta a kampánycsapatot, amint Magyar Péter felbukkant a politikai színtéren.
Nem úgy a Média1 által Mészáros Lőrincnek tulajdonított Indamedia esetében, ahol a portál szerint Magyar Márton április 23-án, tehát már jóval Magyar Péter zászlóbontása után is a cégcsoport egyik munkavállalója volt.
A lap szerint hogy a cégcsoporthoz tartozó Economx újságírójaként is tevékenykedő fiatalembert megvédjék a politikai támadásoktól, új pozícióba helyezték át házon belül – utóbbit az Indamedia erősítette meg. Igaz, egy hónappal később, már azt írta a vállalat, hogy Magyar Márton már nem áll jogviszonyban velük.
Az elítélt óbudai DK-s polgármestert is segítette
Ám, hogy ne érjen véget Magyar Péter öccsének politikai kálváriája, az is kiderült, hogy Kiss Lászlót, Óbuda súlyos korrupciós bűncselekménnyel gyanúsított, letartóztatásban lévő DK-s polgármestert is támogatta.
Legalábbis erre lehet következtetni, hogy a választások előtti időszakban a helyi baloldalt támogató rejtélyes, azóta már nem aktív web- és a hozzá köthető Facebook-oldal, az Óbudai Index egyik dolgozója volt. Ezt a Magyar Nemzet által közzétett videó is alátámasztja, amelyen látható, hogy Magyar Márton mikrofonnal a kezében óbudai fideszes képviselőket zaklat. De azt persze nem árulta el, hogy melyik portáltól érkezett.
Így jutunk el az öccs Tiszás tevékenységéhez. Kérdés, hogy ez lesz-e a végállomása a nagy köröket futó Mártonnak.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS