A mai napon az Európai Parlament LIBE bizottsága elfogadta a Donáth Anna nevével fémjelzett, a politikai reklámtevékenység átláthatóságáról és célzásáról szóló véleményt. A javaslattal a Bizottság a belpolitikai kampányokba és választásokba történő nyílt beavatkozásra törekszik. Donáth Anna aktívan és tevékenyen vesz részt ebben a folyamatban, kiszolgálva a föderalista brüsszeli erők elvárásait és semmibe véve a magyar nemzeti érdeket – írja közleményében az Alapjogokért Központ.
A jogi elemző- és kutatóintézet szerint a Bizottság valódi szándéka a nemzeti szuverenitás megsértése, a lopakodó hatáskörbővítés, és javaslat egyik legfőbb eleme a politikai reklámokkal szemben érvényesítendő átláthatósági követelmények uniós szintű teljes harmonizációja. Az intézet felhívja a figyelmet arra, hogy a szóban forgó jogszabály-tervezet az Európai Bizottság által 2020-ban előterjesztett demokrácia-csomag része; a hivatalos elképzelés arról szól, hogy meg kell erősíteni az európai demokráciát és meg kell őrizni a tagállami választások tisztaságát.
A mázas szavak mögött azonban hamis szándék húzódik meg”
– magyarázza az Alapjogokért Központ, mivel az uniós intézmények célja, hogy beleszóljanak a tagállami választási kampányokba és azok ellenőrzésébe. Az uniós intézmények a választásokat csak akkor látnák tisztának, amennyiben az általuk támogatott politikai erő nyeri el a választópolgárok bizalmát. Minden más esetben a választási kampány vagy a választások lebonyolítása a „demokrácia” megsértésének számítana.
A demokrácia-csomag részeként Brüsszelből akarják megmondani, mi a politikailag korrekt reklám és mi a „fake news”. A nekik nem tetsző témákat, így a migrációellenes vagy az LMBTQ-propagandával szemben fellépő reklámokat pedig természetesen szankcionálnák, sőt betiltanák!
Az intézet felhívja a figyelmet arra, hogy nem ez az első, hazánkkal szembeni akciója sem Donáth Annának, sem a LIBE Bizottságnak: tavaly októberben Donáth tagja volt a LIBE hazánkba látogató delegációjának, mely – beavatkozva a hazai választási kampányba – a jogállamiság hazai helyzetét vizsgálva politikai vádaskodást folytatott a kormánnyal szemben. A delegációt az a Gwendoline Delbos-Corfield francia zöldpárti képviselő vezette, akinek a Magyarországot elítélő koncepciózus jelentését várhatóan jövő héten fogadja el az EP plenáris ülése. A hazánknak járó uniós források elvételét javasló jelentéstervezetet júliusban Donáth Anna is megszavazta. A Magyarország és a magyar emberek érdekei ellen folytatott tevékenysége a LIBE Bizottság mai ülésén folytatódott.
A javaslattervezet végső elfogadása esetén a „demokrácia” lesz az új jogállamiság: egy olyan új gumicsont, ami szubjektív módon, a brüsszeli döntéshozók szája íze szerint alkalmazható a brüsszeli diktátumoknak ellenszegülő, a nemzeti érdekeikért kiálló tagállamokkal szemben”
– jósolja az Alapjogokért Központ.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS