Az elmúlt hetek kormányellenes megmozdulásai azt bizonyítják, hogy az abban részt vevő “civil” szervezetek és az őket támogató Bajnai-féle választási szövetség lépésről lépésre követi az amerikai Saul Alinsky által kidolgozott technikákat – írta mai számában a Magyar Nemzet. Az írás szerint a radikális nézeteiről ismert gondolkodó 12 szabálya közül már jó néhányat a gyakorlatban is kipróbáltak az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért Választási Szövetség bázisát mozgató demonstrációkon.
Ha a másik oldal erőszakot alkalmaz, könnyen a te oldaladra állíthatja a közvéleményt, mert az a gyengébb féllel szimpatizál. ezt javasolja egy helyen Saul Alinsky baloldali amerikai gondolkodó, aki radikális eszközöket sem nélkülöző “közösségfejlesztési”, vagyis a szervezett civil ellenállásra, az állammal szembeni fellépésre épülő modellt dolgozott ki, tapasztalatait pedig 12 pontban foglalta össze – írta mai címlapján a Magyar Nemzet.
A napilap cikke alapján Saul Alinsky módszerét a Bajnai Gordon fémjelezte Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért Választási Szövetség bázisára épülő szervezetek igyekeztek átültetni a hazai gyakorlatba. A provokatív elemeket sem nélkülöző tiltakozás egyik példája a Fidesz-székház elleni támadás volt. Ennek során – a résztvevők beszámolója szerint – egyik céljuk éppen az volt, hogy rendőri intézkedés történjen a magukat békés civileknek beállító demonstrálók ellen – emelte ki a Magyar Nemzet.
A Bajnai Gordon által is használt 12 pontban összefoglalt modellről a Magyar Nemzet mai számában olvashatnak.
Fotó: Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS