Transgender nyári táborban készítik fel a gyerekeket arra, hogy milyen transzneműként élni. A kaliforniai Rainbow Day Camp programkínálatában a közös éneklés és játék mellett különböző pszichológiai tréningek is szerepelnek a „nemi sztereotípiák” felszámolásáért, továbbá arra is ügyelnek, hogy toleranciát alakítsanak ki a kicsikben a homoszexuális, leszbikus, biszexuális és nemváltó emberekkel szemben.
A transgender tábor 2015-ben nyitotta meg kapuit, a résztvevők száma pedig megduplázódott az évek alatt – írja a Foxnews. A gyerekeket négyéves kortól fogadják és készítik fel arra, hogyan lehet “boldog transznemű életet” élni. A terápiás foglalkozások eredményeként a résztvevő gyerekek néhány hét alatt szinte teljes átalakuláson mennek át, a tréningeket egyébként szintén transzneműek vezetik. A gyerekeket a táborban nem szólítják nevükön, ezzel is biztosítva számukra azt, hogy szabadon dönthessenek nemi identitásukról. Fontosnak tartják, hogy a gyerekekre ne húzzák rá már óvodás korukban a „társadalom által helyesnek vélt mintákat csak azért, mert kislányok vagy kisfiúk”. Az LGBT társadalom tagjai szerint nagy szükség van az ilyen jellegű felkészítő táborokra, ahol egyébként a szülők számára is tartanak foglalkozásokat, hogy kellő toleranciával viseljék gyermekük “másságát”. A Foxnews riportjában kiemelik: nagyon fontos, hogy ne érje trauma ezeket a gyerekeket azáltal, hogy megmondják nekik, ők fiúk vagy lányok, “hercegek” vagy “hercegnők”.
A transgender táborról megoszlik a szakértők véleménye: többségük aggodalmát fejezte ki, mivel úgy gondolják, hogy a nemi identitás kialakulásának kilátásait csökkenti a biológiai neméhez képest.
A tábor alapítója, Sandra Collins szerint a Rainbow Day Camp “egyelőre nem tekinthető innovatívnak”, viszont hiánypótló, amit az is bizonyít, hogy Afrikából is érkeztek táborozó kicsik hozzájuk.
Azt azonban egyelőre a szakemberek sem tudják, hogy hosszútávon milyen hatása lesz a gyerekek életében az ott töltött idő, mivel nagyon kevés átfogó adat áll rendelkezésre a transzgenikus gyermekekről.
PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS