A magyar embereknek meg kell érteniük, ha olyan kormányuk van, amely így folytatja, akkor annak Magyarország uniós tagsága lehet az ára – nyilatkozta az MNO.hu-nak Jean Asselborn. A brüsszeli külügyminiszter hozzátette, Luxemburgban 600 ezren élnek és 800 menekültet kell befogadniuk, a tízmilliós Magyarországnak pedig 1.500 embert kellene, tehát „szó sincs migránsok áradatáról”.
Emlékezetes, Jean Asselborn a liberális Der Tagesspiegel napilap online kiadásában hétfőn a Stop Soros-törvénycsomag kapcsán azt mondta, „az EU-nak fel kell állnia és fel kell háborodnia“, és aktiválni kell a 7. cikkelyt. A külügyminiszter az MNO.hu-nak adott keddi interjújában elmondta, nem gyűlöli sem Magyarországot, sem Szijjártó Pétert vagy Orbán Viktort. Hozzátette, az ügy az alapelvekről, értékekről, jogszabályokról és az emberi méltóság tiszteletéről szól. Hangsúlyozta, elfogadhatatlan, hogy a menedékkérők megsegítésén dolgozó civil szervezeteket megbüntessék. Úgy látta, ilyen módszerek csak autoriter rendszerekben léteznek, és teljesen méltatlanok a demokratikus Európai Unióhoz. Arról is beszélt, soha nem találkozott Soros Györggyel, azt sem tudja mi az a Soros-terv. Ugyanakkor hangsúlyozta, Luxemburgban 600 ezren élnek és 800 menekültet kell befogadniuk, a tízmilliós Magyarországnak pedig 1.500 embert kellene, tehát „szó sincs migránsok áradatáról”. Asselborn álláspontja szerint a migrációnak határt kell szabni, de a genfi egyezmény értelmében menekültként elismert embereknek segíteni kell. Szerinte is van különbség migránsok és menekültek között, minden menekült migráns, de nem minden migráns menekült. Arról is beszélt,
a magyar embereknek meg kell érteniük, hogy ha olyan kormányuk van, amely így folytatja, akkor annak Magyarország uniós tagsága lehet az ára. Nagyon szomorú lennék, ha ez történne.
Úgy fogalmazott,
emlékszem ’56-ban milyen sok magyar jött Luxemburgba, mert menekülniük kellett. És most azt mondani, hogy a szíriaiak mások, mint az oroszok vagy ukránok? Ez apartheid szolidaritás!
A luxemburgi külügyminiszter szerint,
ha egy ország olyan irányba megy, amely többé már nem követi az Európai Unió szellemét, amiért az egész szervezetet létrehozták, akkor vége van.
Teljes interjú itt olvasható.
Forrás: MNO.hu; fotó: tagesspiegel.de
Facebook
Twitter
YouTube
RSS