Osztrák tudósítások alapján emelkedik a bűncselekmények száma, főleg azóta, amióta a német állam visszafordítja a menekültek 10%-át, és némely területet „no-go” zónáknak minősít a nők számára – írja összeállításában a daily mail. Naponta 300 migránst fordítanak vissza például a népszerű Scharding átkelőhelyről. Sok menekült ilyenkor másfele indul, többek között például a közeli Linz vonatállomása fele fordul. Egy tinilány azt nyilatkozta, hogy „retteg” az állomáson éjszakánként. Az utasok az állomások biztonságára panaszkodnak a vasúti tisztviselőknek.
Néhány területet „no-go” zónának neveznek, ez főképp a hölgyeknek figyelmeztetés. Az utasok az állomásokon rendszeresen kérik a tisztviselőket, hogy kísérjék őket el, mivel attól tartanak, hogy megtámadják őket. A legutóbbi tudósítások alapján a helyet jelenleg úgy áll, hogy 10 Németországba igyekvő közül 1 személy Ausztriában ragad. A migránsok a német társadalom és egészségbiztosítási hivatalnál (LaGeSo) Berlinben szeretnének regisztrálni, azonban a gazdasági menekülteket visszafordítják. Ausztriában azonban a bűncselekményszám növekedését tapasztalják az intézkedések bevezetése óta.
A szóban forgó Scharding – Linz körzetben arról számol be a helyi média, hogy a terület szinte egésze „no-go” zónává alakult. Egy apa nyílt levéllel fordult Josef Puehringer regionális kormányzóhoz és a rendőrséghez, azzal, hogy 16 éves lánya egyedül fél kimenni otthonából. A levélben, amelyet a helyiek sokat idéznek, úgy nyilatkozott, hogy
„Az én kislányom 16 éves és retteg, amikor a linzi állomáson keresztül kell jönnie éjszaka.”
„Ennek köszönhetően”- írja a levél – „utazócsoportokat szerveztünk más szülőkkel”. Az írás így folytatódik: „Feleségemmel együtt elmentünk, hogy megnézzük a helyet saját szemünkkel. Ugyanazon az úton mentünk, amelyen a kislányunk és azt gondoljuk, hogy sokkal rosszabb, mint ahogy a lányunk leírta”.
„Nem volt egy rendőr sem a környéken”
– folytatja a levél –
„és egy olyan országban, mint Ausztria, megengedhetetlen, hogy a gyermekeink féljenek, ha munkába kell menniük.”
Az osztrák vasút biztonsági szóvivője, Joachim Zandl azt nyilatkozta, hogy „Főleg a késői vonatoknál egyre több utas kéri tisztviselőinket, hogy kísérjék el őket, mivel utasaink félnek”. A jelenség azóta különösen felerősödött, mióta a berlini kormány jóváhagyta a gazdasági migránsok számának csökkentését. Az intézkedéscsomag azt tartalmazza, hogy Marokkó, Tunézia és Algéria „biztonságos” származási országnak minősül, amely azt jelenti, hogy az állampolgáraik főszabályként nem kérelmezhetnek menekültstátust, sőt visszafordítják őket arra, amerre jöttek. A visszafordítottak között olyanok is vannak, akik lopott vagy hamis útlevelekkel próbáltak német területre jutni.
Mivel az európai intézkedések láthatóan késedelmet szenvednek, és a szélsőjobb társadalmi támogatottsága nő, ezért Bécsben az úgynevezett „B terv” lépett életbe, amely röviden arra irányul, hogy saját kézbe veszi a gyeplőt. Sebastian Kurz, a fiatal osztrák külügyminiszter például múlt héten azt nyilatkozta, hogy Macedóniának készen kell állnia arra, hogy „teljesen lezárja” a migránsok áramlását a déli határánál, és azt is hozzátette, hogy Ausztria hamarosan el fogja érni a „maximális” befogadóképesség határát.
Forrás: The daily mail
Fotó és ábra: AP – The daily mail
Facebook
Twitter
YouTube
RSS