Bőven akadnak olyan európai vezetők, akik egyszerűen nem tudnak megbirkózni a bevándorlással. Itt már nemcsak baloldali, hanem bizony jobbközép országvezetőkről is szó van – mondta a Magyar Nemzetnek adott interjúban Ayaan Hirsi Ali. A világszerte ismert, szomáliai származású holland–amerikai író, nőjogi aktivista szerint várható, hogy Európát újabb és újabb menekülthullámok érik el, amíg a migráció legalább a kontinensen nincs megfelelően kezelve. Ayaan Hirsi Ali Magyarország bevándorláspolitikájáról szólva a lapnak elmondta: a magyar kormány az EU-tagság nyújtotta előnyök és a magyar polgárok biztonsága között egyensúlyoz. Szerintem ebben semmi szélsőjobboldali nincs, pusztán a józan eszükre hallgatnak.
A Magyar Nemzetnek adott interjút szomáliai származású holland-amerikai írónő, melyben elmondta, hogy nem lepi meg, hogy újra felerősödött a migráció Európában, hiszen ő maga is az arab tavasz óta azt hangoztatja, hogy újabb és újabb menekülthullám várható a kontinensünkön. A pandémia az észak-afrikai országok, egyébként is gyenge lábakon álló gazdaságait is bedöntötte, ezért egyre többen indultak el Európa felé. Az írónő úgy véli:
A balkáni migrációs útvonal is nagyobb nyomás alá kerülhet a közeljövőben, így Magyarország számára is fel van adva a lecke.
Főként fiatal férfiak indulnak útra – tette hozzá, hangsúlyozva, hogy az európai nők jogainak eróziója mellett, a homoszexuálisok és a zsidók is nagyobb fenyegetésnek vannak kitéve. Az európai munkásosztály is megsínyli a tömeges bevándorlást, hiszen az érkezőknek a szegényebb városrészeken adnak lakást, továbbá a migránsok hiányos nyelvtudása miatt az oktatás és az egészségügy színvonala is esni fog. Ayaan Hirsi Ali szerint a járvány egy időre jó ürügy volt, hogy ne kelljen a migrációval foglalkozni, de ez nem húzható örökké.
A migrációval tovább emelkedett a nők elleni erőszakos cselekmények száma
Az írónő könyve, A Zsákmány: bevándorlás, iszlám és a nőjogok eróziója nemrég jelent meg, a kötetben arról írt, hogy indokolatlanul kicsi a visszhangja a bevándorlóknak tulajdonított zaklatásnak. Az írónő fontosnak tartja ezt a témát, hiszen csúcsokat döntöget Európában a nőkkel szembeni erőszakos cselekmények száma. Ugyan azt nem állítja, hogy ez a 2015-ös migrációs hullámmal kezdődött, de azóta kimondható, hogy látványosan romlott a helyzet. A szerző reménykedett, hogy az Amerikában kirobbant metoo-mozgalom, valamelyest segít az áldozatokká vált nőkön, de nem így történt.
A migrációs hátterű férfiak tettei ellen szinte senki sem szólalt fel
– jelentette ki. Ayaan Hirsi Ali beszélt arról is, hogy nehéz volt bizonyítani, hogy az erőszaktevők közül, milyen arányban fordult elő bevándorló hátterű elkövetők, hiszen nem etnikai vagy vallási hovatartozás alapján készítik a statisztikákat, ezért az áldozatokat, rendőröket, újságírókat kérdezte meg erről. Mint mondta:
Ha csak a hatóságok adataival dolgozom, bizony a tortának csak kis, meglehetősen jelentéktelen szeletét kapom.
A férfi bevándorlók nem veszik emberszámba a nőket
Az írónőnek a legmegdöbbentőbb történetek azok, amikor európai nőkkel beszélgetett arról, hogy a migráció hogyan változtatta meg az életüket. Egy Németországban élő anyuka például arról számolt be: nem múlik el nap, hogy ne inzultálnák a bevándorlók az utcán, és az sem megoldás, ha a férje vele tart. Egy rendőrnő pedig arról mesélt, hogy a migránsok nem veszik emberszámba, amikor egy esethez kimegy, de főnökeik csak annyit mondanak, hogy ne vegyék a szívükre.
A migránsok tartanak hatalomban egyes politikusokat
Az interjúban szó esett arról is, hogy számos politikus szemet huny a migrációs következmények felett. Az írónő szerint ez a többi között azért van így, mert a balközép és a szélsőbaloldali pártok függenek a bevándorlók szavazataitól, de ez Amerikában is így van. Mint fogalmazott:
A baloldal bevándorló szavazatoktól való függősége talán az egyik legfontosabb és egyben erkölcsileg legvisszásabb szempont az összes közül. Gondoljunk csak bele: a jelenlegi helyzet sem a bevándorlóknak, sem a befogadó országoknak nem kedvez, csak egy szűk csoportnak, amely hatalmon akar maradni.
Magyarország a legjózanabb állam a bevándorlás tekintetében
A migráció kérdése megosztja Európát, vannak, akik a multikulturalizmust támogatják, vannak, akik elutasítják a tömegek érkezését. Az írónő úgy véli a magyar kormányt kifejezetten a legjózanabb gondolkodású országok egyike, ha a bevándorlásról van szó. Nem lehetséges mindenki előtt ajtót nyitni, főleg egy olyan országnak, amely ismeri az elnyomás árnyoldalait – mondta.
Azt gondolom, hogy a magyar kormány az EU-tagság nyújtotta előnyök és a magyar polgárok biztonsága között egyensúlyoz. Szerintem ebben semmi szélsőjobboldali nincs, pusztán a józan eszükre hallgatnak.
Franciaország helyzetét Ayaan Hirsi Ali úgy látja, hogy Emmanuel Macron a szőnyeg alá söpörné a migráció kérdését, ha nem közeledne az elnökválasztás.
Forrás, fotó: Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS