A kormányzati bürokráciacsökkentést követően az agrártárca minden eddigi feladatát a jövőben továbbra is ellátja, beleértve a természetvédelem területét is – írja közleményében az Agrárminisztérium. Mint hozzáteszik, a minisztérium környezetügyi államtitkársága, valamint a szakmai felügyelete alá tartozó háttérintézmények és területi szervek 2208 fős létszámából összesen 60 munkatárs álláshelye szűnt meg. Ez a sajtóban megjelent számokkal ellentétben mindösszesen 2,7 százalékos létszámcsökkenést jelent az államtitkárság vonatkozásában – hangsúlyozták.
Az Agrártárca közleményében arról is ír, a létszám meghatározása során arra törekedtek, hogy a természetvédelem területén is a minisztériumi bürokrácia csökkenjen, ezért a természetvédelemmel foglalkozó területi szerveknél, így a nemzetipark-igazgatóságoknál sem történt létszámcsökkentés. Hozzátették, ennek indoka az, hogy a természetvédelmi munka legfontosabb része helyben zajlik, és a védett területek természetvédelmi kezelésében nyilvánul meg.
Az állami természetvédelmi munkát tehát az eddig megszokott magas színvonalon látjuk el a jövőben is
– hangsúlyozták, hozzátéve, Magyarországon az elmúlt évek alatt sokat erősödött a természetvédelem, a nemzetipark-igazgatóságok hálózata.
A minisztériumi közlemény kifejtette, a 2014-ig tartó uniós költségvetési ciklusban 38 milliárd forintot költöttünk természetvédelemre, melynek következtében 130000 hektáron javult a természeti környezetünk állapota és a természetvédelmi kezelés infrastrukturális körülményei. A jelenlegi uniós pénzügyi időszakban több, mint 60 milliárd forintot költünk természetvédelemre, melynek keretében ugyanakkora nagyságrendű területen dolgozunk majd. Ezen feladatokat a nemzetipark-igazgatóságok rendszere változatlan létszámmal és változatlan szervezeti struktúrában fogja ellátni. Az Agrárminisztérium, ahogy minden más minisztérium, természetesen végrehajtja a kormányzati bürokráciacsökkentést – hangsúlyozták.
Nekünk is az a célunk, hogy csak annyian dolgozzanak a központi közigazgatásban, ahány emberre feltétlenül szükség van, és a tervezett béremeléssel kormánytisztviselőink anyagi megbecsülése javuljon. A minisztériumnál megszűnő státuszok számát a 1535/2018. (X. 29.) kormányhatározat rögzíti, átlagosan a státuszok 9-10 százaléka betöltetlen, így a gyakorlatban mind a minisztériumok, mind a háttérintézmények esetén a megszüntetendő státuszok felénél kerül sor a közigazgatásban dolgozók elbocsátására. A kormányzati létszámcsökkentésben érintettek mielőbbi elhelyezkedését a Karrierhíd program is segíti
– tették hozzá.
Forrás/fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS