Az amerikaiak 58 százaléka Bident hibáztatná, ha az orosz konfliktus miatt emelkednének a gázárak. A megkérdezettek fele azt is mondta, hogy Bident tartják felelősnek Oroszország ukrajnai inváziójáért – derült ki a Politico/MorningConsult szerdai közvélemény-kutatásából.
Marco Rubio szenátor szerint Biden konfliktuskezelése növelheti az olaj árát. A szenátor kiemelte: egy hordó olaj ára meghaladja a száz dollárt, és hamarosan elérheti a 115 dollárt is.
Nem hiszem, hogy a szankciók megakadályoznák az oroszokat abban, hogy azt tegyék, ami a tervük, de úgy gondolom, hogy ha egyáltalán nem fizetnek ezért árat, akkor még több kárt fognak csinálni
– mondta Rubio kedden a CBS-nek. Moszkva egyesült államokbeli nagykövete kedden azt mondta, hogy Biden szankciói az energiapiacokat és az amerikai fogyasztókat sértik, de Oroszországra csekély hatással lesznek.
Kétségtelen, hogy az ellenünk bevezetett szankciók ártani fognak a globális pénzügyi és energiapiacoknak
– mondta Anatolij Antonov.
Moszkva tekintetében az új amerikai szankciók semmit sem oldanak meg; Oroszország megtanult korlátok között dolgozni és fejlődni
– tette hozzá.
Miután Németország blokkolta az Északi Áramlat–2-t, az európai földgázár referenciaértéke tizenhárom százalékos kiugrást ért el kedden. Annak ellenére, hogy az orosz gáz csak a brit gázfogyasztás három százalékát teszi ki, az Egyesült Királyság a maga részéről tíz százalékkal ugrott kedden saját benchmarkjában – írja az iNews. Németország jelenleg földgázfelhasználásának mintegy felét Oroszországból kapja. Olaf Scholz kancellár megígérte: alternatív energiaforrások után fog kutatni, hogy kevésbé függjön Oroszországtól, de még nem tudni, hogy a kormánykoalíció – amely részben a Zöld Párttal kötött szövetségből áll – vissza fogja-e vonni a kormány döntését az atomenergia-ágazat bezárásáról, vagy feloldja-e a tilalmat Németországban.
Forrás: 888.hu; Fotó: MTI/EPA/Michael Reynolds
Facebook
Twitter
YouTube
RSS