Már 2012-es megalakulása idején is aggályosnak tartották és élesen bírálták észak-amerikai elemzők a Nyílt Kormányzati Együttműködést (Open Government Partnership, OGP), amelyből Magyarország a napokban kilépett – írja pénteki számában a Magyar Idők.
A napilap szerint például a strategic-culture.com alapítvány elemzője, Alexander Savchenko úgy fogalmazott, hogy a nemzetközi együttműködés valójában egy olyan kártékony vírushoz hasonló, amelyet egy jó szándékú programba rejtve telepítenek fel az OGP-be belépő tagországokra. A nemzetek így a döntőbíráskodás jogát gyakorló, Soros Györgyhöz köthető civil szervezeteken keresztül a spekuláns kiszolgáltatottjává válnak – idézte a Magyar Idők.
Az elemző szerint az együttműködéshez csatlakozó államok látszólag a korrupció felszámolására tesznek erőfeszítéseket, valójában azonban később akaratlanul is az Egyesült Államok informális nyomásgyakorló szervezeteinek befolyása alá kerülnek – idézte a lap.
Emlékeztettek arra, hogy Magyarország a napokban jelentette be, hogy kilép az OGP-ből, mert a szervezet elferdíti a tényeket, s a jó kormányzati gyakorlatok megvitatása helyett egyes országok megleckéztetésének terepévé vált.
PS/MTI Fotó:24.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS